MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

В Ірані затримали харків’янина за «шпигунство»

08.07.2019   
Денис Волоха

Мандрівника та автора відеоблогу про навколосвітню подорож Артемія Суріна заарештували в іранському місті Ардакан через використання дрона.

Місцевий суд, як пише Сурін, — постановив заарештувати його. Не надавши перекладача, Артемія, за його словами, намагалися змусити підписати якісь папери, він відмовився, отже, за нього це зробив «якийсь водій».

«Неочікувана новина, — написав у Фейсбуці президент Федерації альпінізму і скелелазіння Харківської області Геннадій Копейка, — Артемій Сурін на шпіона ніяк не схожий».

Дипломат Маркіян Лубківський написав, що розмовляв із директоркою Департаменту країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону МЗС Жанною Лещинською, яка «пообіцяла діяти».

За словами Лубківського, українця затримали за використання дрона.

2-го липня Артемій Сурін опублікував у Фейсбуці резонансну історію про пакистанця Джафа, якого не пустили до України, понад 12 годин протримавши в тісній кімнаті аеропорту «Бориспіль», незважаючи на наявність у нього візи та викуплених квитків і номерів у готелях. За словами Джафа, прикордонники вирішили депортувати його через «відсутність підтвердження причини для відвідання України», а також через наявність російських штампів у паспорті з минулорічного Чемпіонату світу з футболу. Під час написання новини публікація Суріна набрала понад сім тисяч реакцій та стільки ж поширень.

 Поділитися