Держдеп США опублікував звіт про права людини в Криму
У щорічному звіті Державного департаменту йдеться про репресії проти кримських татар, утиски свободи слова та інші порушення прав людини на окупованому півострові.
Державний департамент Сполучених Штатів 11-го березня опублікував доповідь про права людини в окупованому Росією Криму за 2019-ий рік.
Як повідомляється у звіті, протягом минулого року на півострові спостерігалися такі проблеми, пов'язані з правами людини:
-
зникнення людей
-
катування, зокрема каральна психіатрія
-
погане поводження з арештованими, примушування до зізнання
-
погані умови в тюрмах, переміщення ув’язнених до Росії
-
свавільні арешти
-
політичні в’язні
-
свавільне втручання в приватність
-
суворі обмеження вільних висловлювань, преси та інтернету, зокрема насильство щодо журналістів та блокування вебсайтів
-
збільшення кількості утисків свободи зібрань та віросповідання
-
жорсткі обмеження свободи об’єднань, зокрема заборона Меджлісу кримськотатарського народу
-
значні обмеження свободи пересування
-
обмеження політичної участі
-
системна корупція
-
насильство та системна дискримінація кримських татар та етнічних українців
«Окупаційна адміністрація не здійснила достатньо кроків для розслідування та притягнення до відповідальності представників влади чи окремих осіб, які порушували права людини, таким чином створюючи атмосферу безкарності та беззаконня», — ідеться у звіті.
Зокрема, згадується кримський татарин Рашид Яг’єв, який зник 22-го квітня 2019-го року, а 9-го липня його тіло з прив’язаною до шиї гирею винесло на берег Чорного моря. «Протягом року не було здійснено жодного арешту в цій справі», — наголошується у звіті Держдепартаменту.
У звіті також описується переслідування за нібито приналежність до мусульманської організації «Хізб ут-Тахрір», кримінальна справа проти активіста Олега Приходька, утиски прав ЛГБТ та інші порушення прав людини на півострові.
Щороку Державний департамент США публікує доповіді про кожну країну, що складаються із семи розділів, які охоплюють міжнародно визнані особисті, громадянські та політичні права людини, а також права робітників.