MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Конституційний Суд розглядає справу за поданням Денісової щодо закриття лікарень

04.03.2021   
Денис Волоха

Судді перейшли до закритої частини засідання для ухвалення рішення. © Конституційний Суд України

Уповноважена з прав людини просить КСУ визнати неконституційними закриття лікарень під час медреформи, обмеження прав під час карантину та можливість звужувати державні медичні гарантії.

Сьогодні у Конституційному Суд відбулося відкрите слухання справи за поданням Людмили Денісової.

Суддя-доповідач Віктор Городовенко зазначив, що на думку Уповноваженої з прав людини стаття 16 Основ законодавства України про охорону здоров’я порушує Конституцію і нерідко призводить до необґрунтованого закриття лікарень органами місцевого самоврядування.

Денісова також просила суд визнати неконституційними статтю 29 закону Про захист населення від інфекційних хвороб, яка дозволяє уряду встановлювати «тимчасові обмеження прав фізичних та юридичних осіб» під час карантину, та статтю 4 закону Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення, яка допускає звуження програм медичних гарантій.

Суддя доповідач додав, що Конституційний Суд направив запити до держорганів для з’ясування обставин у справі.

Суд перейшов до закритої частини засідання для ухвалення рішення.

На відкритій частині засідання КСУ була присутня Людмила Денісова та її представник Віктор Барвіцький.


Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

 Поділитися