MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Справа про вбивство Кирила Тлявова: у червні відбудуться три судові засідання

31.05.2021   
ХПГ-інформ
Хлопчик загинув два роки тому – 31 травня 2019 року. Поліцейські відпочивали, стріляючи по бляшанках. Влучили в голову малюку. Судовий розгляд триває.

У червні відбудуться три судові засідання у справі убитого два роки тому п’ятирічного Кирила Тлявова – 2, 7 та 8 червня. Про це розповіла Генеральний прокурор Ірина Венедіктова

«Судовий розгляд за обвинуваченням трьох колишніх поліцейських та неповнолітнього сина одного з них у вчиненні хуліганства та вбивства з необережності досі триває. Наразі відбулося 30 судових засідань. На них досліджено письмові докази, зокрема: протоколи оглядів місця подій, протоколи обшуків, слідчих експериментів, висновки судових експертиз, а також речові докази. Допитані свідки сторін, в тому числі діти, які були поряд з хлопчиком того дня», – йдеться в повідомленні.

Наступного місяця будуть допитані судові експерти та ухвалене рішення щодо продовження для обвинувачених строку дії запобіжного заходу.  Один з підозрюваних перебуває під вартою. Двох звільнено під заставу. 

«Залишається допит обвинувачених і сторони почнуть готуватись до фінальної стадії процесу - судових дебатів», – написала Ірина Венедіктова.


Коротко про справу

31 травня десь о 13:00 двоє поліціянтів Переяслав-Хмельницького відділу Національної поліції – Володимир Петровець і Іван Приходько, а також цивільний Дмитро Кривошей і неповнолітній син Петровця під час відпочинку, вживаючи алкогольні напої, вирішили постріляти по металевих банках та інших предметах із невстановленої вогнепальної зброї. Розважалися правоохоронці в місцевості, де могли бути сторонні особи. Приблизно о 15:30 хтось зі стрільців влучив у п’ятирічного Кирила Тлявова.

Хлопчика з тяжкою відкритою проникливою черепно-мозковою травмою доставили до реанімаційного відділення районної лікарні. 3 червня Кирило помер.

5 листопада 2019 року були повідомлені остаточні підозри. «Допити, результати всіх експертиз доводять, що дитина була вбита кулею, яка випущена за зброї з відстані 80 метрів о 15:36, зробив це інспектор поліції», – заявив тодішній директор ДБР Роман Труба.

За інформацією ЗМІ, один із підозрюваних – І. Приходько, лейтенант поліції. З 2010 року працював у ДАІ в Києві, 2015 року став командиром відділення у 5-й роті столичної поліції. У 2016-му звільнений через невідповідність, однак поновлений рішенням Окружного адміністративного суду Києва. Після цього повернувся працювати «патрульним» у Київську область.

Другий підозрюваний – В. Петровець. Спеціальність за освітою – водій-пасічник. У 1999 році став інспектором ДАІ, у 2005–2006 роках працював у «Кобрі», після чого повернувся в дорожній патруль. У 2015-му, під час реформи поліції, був звільнений, а потім призначений командиром відділення роти особливого призначення № 1 в Києві. У 2017 році знову повернувся на дороги Київської області як поліціянт загону № 5. З березня 2018-го працював у секторі превенції водної поліції Переяслав-Хмельницького.

Згодом у справі з'явилися ще двоє підозрюваних: 14-літній син Петровця і їхній друг Дмитро Кривошея.

 

 Поділитися