MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Вибивали зізнання та гроші – до суду скеровано справу п’ятьох дніпровських поліцейських

12.10.2021   
ХПГ-інформ

Фото: fotoliza, Shutterstock

У ДБР завершили досудове розслідування щодо дій злочинного угрупування поліцейських, які вимагали у затриманих гроші та силою змушували їх зізнаватися у злочинах. Обвинувальний акт скеровано до суду.

Слідство встановило, що до банди входило п’ятеро правоохоронців із Дніпропетровщини. 

«Для покращення статистики своєї роботи, правоохоронці застосовували силу до затриманих, аби ті зізнавались у злочинах, у тому числі яких й не скоювали. Але частіше вони доставляли затриманих до управління поліції, де «вибивали» з них кошти, – йдеться в повідомленні на сайті ДБР.  – У службових кабінетах поліцейські залякували громадян кримінальною відповідальністю, тиснули морально, а також застосовували фізичне насилля, щоб ті заплатили їм».

У однієї із жертв правоохоронці вимагали 30 тисяч гривень хабаря. При цьому чоловіку натягали на голову поліетиленовий пакет та погрожували розправою. Якщо грошей у затриманих не було, поліцейські примушували їх телефонувати рідним і знайомим і позичати потрібну суму. 

Правоохоронців обвинувачують у перевищенні влади працівниками правоохоронного органу, що супроводжувалось насильством, а також у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди службовою особою (ч. ч. 2, 3 ст. 28, ч. 2 ст. 365 та ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 368 КК України). Покаранням за такі злочини може бути позбавлення волі на строк до 10 років. 


Згідно з «Національним моніторингом незаконного насильства в міліції в Україні в 2020 році», більшість працівників поліції вважає, що використання побоїв, знущань або катувань з метою розкриття і розслідування злочинів є неприпустимим за жодних обставин. Патрульних із такою позицією дещо більше (79,1%), ніж серед інших поліцейських (71,4%). Водночас кожен дев’ятий патрульний  вважає, що незаконне насильство припустиме «у крайніх випадках»; серед інших поліцейських цей показник вищий – так вважає кожен п’ятий. Різним видам катувань (від заподіяння болі до катування спрагою, ненаданням медичної допомоги) у поліції кожного року піддаються майже 100 000 людей.

 Поділитися