MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Медичний канабіс: МОЗ виніс на обговорення законопроєкт

18.11.2021   
ХПГ-інформ
Міністерство охорони здоров’я пропонує українцям ознайомитися з проєктом закону щодо регулювання обігу конопель в медичних , промислових та наукових цілях.

Міністерство охорони здоров’я пропонує українцям ознайомитися з проєктом закону щодо регулювання обігу рослин роду Cannabis в медичних, промислових та наукових цілях. Протягом місяця у міністерстві чекають пропозицій та зауважень, які можна надіслати в електронному чи письмовому вигляді.

«Нині у державному реєстрі лікарських засобів зареєстровано низку знеболювальних лікарських засобів, декілька препаратів для лікування хвороби Альцгеймера, а ліки для надання допомоги дітям, які мають відповідні розлади, здоров’я взагалі відсутні. Використання канабіноїдів для надання медичної допомоги особам, що потребують знеболення, які страждають на хворобу Альцгеймера, а також в особливих випадках для дітей, можуть допомогти таким пацієнтам», – пояснюють у МОЗ необхідність такого закону.

Зараз відповідно до чинного закону «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори» обіг канабісу, смоли канабісу, екстрактів і настойок канабісу заборонено.

Новий закон має полегшити доступ до ліків дітям, хворим на епілепсію, онкохворим, людям, що потребують паліативної допомоги, ветеранам війни з посттравматичним стресовим розладом тощо.

Автори законопроєкту пропонують: 

• створити нормативні умови для законного обмеженого обігу продуктів канабісу для їх використання в медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності;

• встановити вимоги та визначити особливості контрольованого обігу канабісу відповідно до вимог міжнародного права; 

• врегулювати питання щодо ввезення, вивезення, транспортування територією України, зберігання та реалізації конопель; 

• визначити вимоги до суб’єктів господарювання, які можуть здійснювати операції, пов’язані з обігом конопель;

• сприяти підвищенню рівня та якості медичного обслуговування населення шляхом забезпечення реалізації права на охорону здоров’я із застосуванням більш ефективних лікарських засобів та методів лікування, зокрема, у сфері паліативної медицини, які, серед іншого, базуються на симптоматичному лікуванні, а саме знеболенні.

Згідно із законопроектом купити ліки на основі канабісу можна буде лише за рецептом лікаря, виданим в електронній формі (із обов'язковим внесенням до електронної системи МОЗ). 

Роздрібна торгівля такими ліками здійснюватиметься в аптеках будь-якої форми власності за наявності відповідної ліцензії. 

Щоб культивувати коноплі, постачальникам треба буде отримати дозвіл в Національній поліції.  У документі буде вказано точний перелік сортів, дозволених для вирощування, а також характеристики та адреси (географічні координати) об’єктів, де культивують рослину.

Кожну партію та одиницю фасованої продукції треба буде маркувати унікальним штрих-кодом.

Законопроєкт має врегулювати ввезення до України ліків на основі канабісу іноземцями, що потребують лікування. 


Нагадаємо, влітку  Верховна Рада не підтримала законопроєкт про легалізацію медичного канабісу.

Майже рік тому комісія ООН із наркотичних засобів вилучила медичний канабіс зі списку найнебезпечніших наркотиків у світі.

 Поділитися