MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Сьогодні – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

01.12.2021   
ХПГ-інформ

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом. В усьому світі люди об’єднуються для демонстрації підтримки людям, що живуть з ВІЛ або так чи інакше зачеплені ВІЛ-інфекцією. Сьогодні також згадують померлих від пов’язаних зі СНІДом хвороб.

Цього дня ЮНЕЙДС (Об’єднана програма ООН з ВІЛ/СНІДу) підкреслює нагальну необхідність ліквідувати нерівність – рушійну силу епідемії СНІДу та інших пандемій у світі, зазначено на офіційному сайті Організації Об’єднаних Націй.

«Минуло вже сорок років з моменту реєстрації перших випадків СНІДу, але ВІЛ все ще залишається глобальною загрозою. Ми відстаємо від виконання спільних зобов’язань з викорінення СНІДу до 2030 року, і справа не в нестачі знань або засобів, а в структурній нерівності, яка перешкоджає ефективному застосуванню перевірених рішень для профілактики та лікування ВІЛ. Якщо ми хочемо покінчити зі СНІДом до 2030 року, то економічну, соціальну, культурну та правову нерівність треба викорінити якнайшвидше», – наголошують в ООН.

В організації зазначають, що попри існуючу думку, що криза – не найкращий час для вирішення проблем соціальної нерівності, є очевидним, що без цього кризу подолати не вдасться.

Якщо цього не станеться, світ може стикнутися з 7,7 млн смертей, пов’язаних зі СНІДом, протягом найближчих 10 років, застерігає ЮНЕЙДС. У випадку не вжиття термінових заходів, необхідних для зупинення СНІДу, світ залишиться в пастці кризи, викликаної COVID-19, а також непідготовленим до майбутніх пандемій.

Трохи статистики

• За даними ООН, з початку епідемії ВІЛ-інфекції у світі інфікувалося вірусом імунодефіциту (ВІЛ) приблизно 78 млн людей.

• Померло від захворювань, зумовлених СНІДом, понад 35 млн осіб.

• Україна залишається регіоном з високим рівнем поширення ВІЛ-інфекції. За період 1987–2019 рр. у країні зафіксовано 49 751 смертей від захворювань, зумовлених СНІДом.

• Харківська область на сьогодні посідає 11-те місце серед областей України за кількістю ВІЛ-позитивних осіб.

• З 1987 року по 1 жовтня 2021 року в Харківській області зареєстровано 11 713 ВІЛ-інфікованих громадян України і 68 іноземців (всього 11 781 особа), у тому числі серед вперше зареєстрованих інфікованих у поточному році – 60 позитивних дітей (у 2020 році – 53 дитини). Cтатевий шлях зараження ВІЛ в звітному році становить 44,3 %, через введення наркотичних речовин інфікувалися також 44,3 %.

• Діагноз СНІД у поточному році встановлено 127 хворим (у 2020 році – 144-м).

Сьогодні у центрі Харкова до Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом відбулася акція – у мобільній амбулаторії проводилося анонімне безкоштовне консультування та тестування швидкими тестами на ВІЛ. Надавалася перша базова інформація про ВІЛ-інфекцію, розповсюджувалися інформаційні матеріали, презервативи.


Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щороку 1 грудня. Вперше це відбулося 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров’я різних держав пролунав заклик до соціальної терпимості та розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД.


Використано інформацію КНП ХОР «Обласний клінічний центр профілактики і боротьби зі СНІДом»

 Поділитися