MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Редактор «Нової газети» Дмитро Муратов передає Нобелівську Медаль на користь українських біженців

22.03.2022   
ХПГ-інформ
Російський Нобелівський лауреат звертається до світових аукціонних домів за допомогою з продажем нагороди. 

Дмитро Муратов (фото: znak.com)

Російська «Нова газета» та  її головний редактор Дмитро Муратов передають Нобелівську Медаль на користь українських біженців, повідомляє телеграм-канал Правозахисного Центру «Меморіал». Нобелівський лауреат звертається до світових аукціонних домів за допомогою з продажем нагороди. 

«Що необхідно зробити негайно: зупинити вогонь, обміняти полонених, повернути тіла загиблих, надати гумнітарні коридори та допомогу, забезпечити біженців. Що можемо зробити ми: поділитися з мирними біженцями, пораненими і хворими дітьми, які потребують негайного лікування, тим що нам дороге і має ціну для інших. «Нова газета» і я вирішили передати Нобелівську Медаль міра 2021 року у фонд допомоги українським біженцям. Їх уже понад 10 мільйонів»,  – заявив Дмитро Муратов.

Нагадаємо, лауреатами Нобелівської премії миру минулого року  стали філіппіно-американська журналістка Марія Ресса та головний редактор російської «Новой газеты» Дмитро Муратов. Дмитро Муратов є головним редактором «Новой газеты» з 2019 року. У 2014 році журналіст підписав звернення проти політики російської влади у Криму, а у 2020-му – лист на підтримку протестів у Білорусі.

Як ми повідомляли, Дмитро Муратов перерахував премію організаціям, які допомагають дітям і дорослим із важкими захворюваннями, у тому числі зі СМА, а також організаціям, які підтримують журналістів. Загальна сума премії склала близько 40,2 млн рублів.

«Теперішні ідеологи просувають ідею смерті за Батьківщину, а не життя за Батьківщину. Не дамо цьому їхньому телевізору знову себе ошукати. 

Гібридні бойові дії, трагічна, бридка та злочинна історія з «Боїнгом MH-17» зруйнували відносини Росії та України, і я не знаю, чи зможуть наступні покоління їх відновити… Тим паче, у хворих головах геополітиків війна Росії та України перестала здаватися неможливою.

Але я знаю – війни закінчуються з розпізнаванням солдатів та обміном полоненими. На чеченській війні «Нова газета» та наш оглядач майор Ізмайлов змогли звільнити з полону 174 людей. Якщо у своїй новій ролі я зможу щось зробити для повернення ще живих бранців додому, скажіть. Я готовий», – казав Муратов у своїй Нобелівській промові у грудні минулого року.

 Поділитися