MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

РФ: У Москві одного чоловіка затримали за одиночний пікет з упаковкою м’яса, іншого – за цитату з Толстого

03.04.2022   
«Громадянин використовував упаковку з м'ясним продуктом (окіст класичний) як засіб наочної агітації з написом такого змісту: „МИР!“» – йдеться в протоколі.

Одиночний антивоєнний пікет, Москва, 2 квітня, фото: Avtozak Live

«Громадянин використовував упаковку з м'ясним продуктом (окіст класичний) як засіб наочної агітації з написом такого змісту: „МИР!“». Таку цитату з протоколу, складеного на мешканця Москви у поліцейському відділку, наводить ОВД-інфо.

Молодий чоловік вийшов на пікет з пакунком м’яса фірми «Мираторг», закресливши в назві марки деякі літери. На нього склали протокол за статтею 20.3.3 КоАП про «дискредитацію Збройних Сил Російської Федерації з метою захисту інтересів Російської Федерації та її громадян, підтримки міжнародного світу». 

Фото: ОВД-инфо

Співробітники відділку у Хамовніках склали протокол за тією ж статтею на чоловіка, який вийшов на одиночний пікет з цитатою з твору Льва Толстого «Християнство та патріотизм»: «Париотизм – отречение от человеческого достоинства, разума, совести и рабское подчинение себя тем, кто во власти. Так он и проповедуется везде, где проповедуется патриотизм. Патриотизм есть рабство».

Поліцейські пояснили це наступним (орфографія і пунктуація збережені): «Лев Николаевич Толстой согласно историческим фактам, является исторической фигурой, представляющей условно названное „зеркало революции“, общеизвестный факт того что в произведениях, публицистических статьях автора, жестко критиковался правящий режим, в особенности за оправдания насилия при социальном взрыве. Таким образом, действия гр. Никитин А.Н, следует трактовать как призыв к свержению действующей власти, а также следованию идеологии Толстого Л.Н.».

Загалом, за інформацією ОВД-інфо, 2 квітня в рф було затримано понад 200 учасників антивоєнних акцій. Від початку протестів ця цифра складає 15 350 осіб.

Одиночний антивоєнний пікет, Москва, 2 квітня, фото: ОВД-инфо

Учора в Москві затримували навіть випадкових перехожих та людей, що сиділи поруч з пікетами на лавках у парку.

Одиночний антивоєнний пікет, Москва, 2 квітня, фото: ОВД-инфо

Адвокати передають про тортури, які застосовує російська поліція до затриманих. Так, у Савелівському районі, кількох затриманих побили, над ними знущалися та погрожували наркотичними статтями.


24 березня у Москві оштрафували активістку за плакат «Фашизм не пройде», бо він «дискредитує російську армію».

20-го березня члена правління Міжнародного Меморіалу Олега Орлова затримали в Москві за демонстрацію плаката «Навіжений Путін штовхає світ до ядерної війни!»

Ще раніше поліцейські затримали москвичку з плакатом «Два слова», після чого ж одразу затримали іншу жінку, яка, як видається, хотіла висловитися на підтримку дій російської армії.

Нагадаємо, 4 березня парламентарі країни-окупанта одноголосно ухвалили поправки про довгострокове позбавлення волі за «фейки про російську армію». Законопроєкт додає до російського кримінального кодексу статтю, відповідно до якої за за поширення «недостовірних відомостей» про дії збройних сил Росії винним загрожує три роки колонії. У разі розповсюдження правди «у складі організованої групи» або з «підробкою доказів» максимальний термін покарання зростає до 10 років колонії. Якщо ж поширення недостовірної інформації спричинило тяжкі наслідки, винним загрожуватиме вже до 15 років колонії.

Крім того, поправки внесено до адміністративного кодексу. За заклики до введення санкцій проти Росії, розповсюдження інфомації, яка дискредитує використання російської армії заради захисту інтересів Росії, заклики до «несанкціонованих» антивоєнних мітингів російським громадянам загрожуватиме штраф до 500 тисяч рублів.

 Поділитися