MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Херсон: окупанти готуються до «референдуму» і продовжують викрадати людей

29.06.2022   
ХПГ-інформ
У російській окупаційній адміністрації Херсону заявили, що готуються до проведення «референдуму» щодо приєднання до рф, повідомляє Радіо Свобода. Так званий «заступник голови військово-цивільної адміністрації» Херсонської області Кирило Стремоусов заявив: «Так, ми готуємося до референдуму – і ми його проведемо». Не очікуючи результатів фейкового «плебісциту», він заявив, що Херсон має стати «повноправним членом» росії.

Фото: Радіо Свобода

У російській окупаційній адміністрації Херсону заявили, що готуються до проведення «референдуму»  щодо приєднання до рф, повідомляє Радіо Свобода. 

Так званий «заступник голови військово-цивільної адміністрації» Херсонської області Кирило Стремоусов оприлюднив відео, в якому заявив: «Так, ми готуємося до референдуму – і ми його проведемо». Не очікуючи результатів фейкового «плебісциту», він заявив, що Херсон має стати «повноправним членом» росії.

Тим часом в окупованому місті зникають українські чиновники. Стало відомо про викрадення російськими військовими директора КП «Муніципальна варта» Іллі Чорнозуба.  Про це сьогодні повідомляє Херсонське видання Мост. Зараз місцеперебування Чорнозуба невідоме.

Ілля Чорнозуб, фото: МОСТ

Учора росіяни викрали мера Херсона Ігоря Колихаєва. «Вранці мер Херсона Ігор Колихаєв приїхав до однієї з комунальних установ, де працювали співробітники міськвиконкому, що залишилися, йдеться в повідомленні на сайті видання Мост. – Як тільки він вийшов з машини, його одразу "затримали" озброєні росгвардійці та, швидше за все, ФСБ».   

Ігор Колихаєв, фото: МОСТ

«Вони вилучили жорсткі диски із комп'ютерів, розкрили всі сейфи, шукали документи. Весь цей час Колихаєва тримали в окремому кабінеті в кайданках під озброєною охороною. Після обшуку Колихаєва посадили в автобус "Z" та відвезли»,  – написала на фейсбук-сторінці радниця мера Галина Ляшевська. Вона заявила, що кілька днів тому Ігор Колихаєв отримав від гауляйтера Херсона Олександра Кобця запрошення зустрітися та обговорити майбутню «організацію взаємодії». У разі відмови Кобець погрожував арештом.

Згодом так званий «заступник голови військово-цивільної адміністрації» Херсонської області Кирило Стремоусов заявив, що Колихаєва «нейтралізували»: «Затримано ексмера Колихаєва... Людину, яка багато в чому нашкодила процесу «денацифікації». Нарешті його нейтралізували».

Разом з Колихаєвим 28 червня був викрадений і керівник управління з питань державного архітектурно-будівельного контролю Ростислав Маршак.

Ростислав Маршак, фото: МОСТ

«Вчора о 10 ранку останній раз був на зв'язку. Його о 10.15 забрали разом із мером, але вони у різних місцях», – заявила дружина Маршака журналістам МОСТа.


Згідно з дослідженням, проведеним Харківською правозахисною групою, протягом повномасштабної агресії Росії проти України Херсонська область стала одним із регіонів з найбільшою кількістю випадків примусового зникнення цивільних осіб та їх незаконного позбавлення волі. На даний час (24 червня 2022 року) виявлено 412 осіб, потерпілих від цих злочинів.

Це явище є масовим і розповсюджене від найменших сіл та селищ до міста Херсон та районних центрів. Фактично це стало інструментом тиску на цивільне населення Херсонщини у боротьбі з громадянами, що мають проукраїнську позицію, способом примушування до співпраці з окупаційним режимом та придушення свободи слова та думки в цілому.

На сьогодні відомо щонайменше про 6 місць для утримання та катування викрадених людей в Херсонській області:

  1. Гараж при управлінні УСБ у м. Нова Каховка, Херсонської області.
  2. Приміщення ГУНП у Херсонській області по вул. Лютеранська 4 у Херсоні.
  3. Ізолятор тимчасового тримання по вул. Теплоенергетиків, 3 у м. Херсоні.
  4. Херсонський слідчий ізолятор по вул. Перекопській у м. Херсоні.
  5. Дар’ївська виправна колонія №10 у с. Дар’ївка, Білозерського району Херсонської обалсті.
  6. Вище професійне училище № 17 по вул. Паризької комуни, 88 у м. Генічеськ, Херсонської області.
 Поділитися