MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

В окупованій Макіївці розстріляли родину з 8 ромів: серед загиблих 4 дитини

28.12.2022   
Марина Гарєєва
Батько вбитої не вірить у версію з пограбуванням, адже зловмисники не взяли цінних речей, викрали лише автівку. На думку Петра Андрющенка, окупаційна влада приховує деталі злочину, адже до вбивства можуть бути причетні російські військові.

Ілюстративне зображення.

Ілюстративне зображення

У місті Макіївка Донецької області розстріляли ромську родину з восьми осіб, було вбито чотири дитини. 

Про це повідомив радник мера Маріуполя Петро Андрющенко та видання “Новини Донбасу”. Про вбивство в Макіївці також написали російські ЗМІ та телеграм-канали.

Російська окупаційна влада стверджує, що злочин було скоєно з метою пограбування, а убивць уже спіймали, але Петро Андрющенко наполягає, що масове вбивство скоїли російські військові, й підозрює, що до злочину можуть бути причетні “вагнерівці”.

Як повідомляє незаконне “МВС” самопроголошеної “ДНР”, увечері 26 грудня до чергової частини надійшла інформація про те, що на території одного з домогосподарств було виявлено тіла восьми осіб. Чотири особи виявилися неповнолітніми. За інформацією ЗМІ, наймолодшій убитій дитині виповнився один рік.

Російський телеграм-канал “Mash на Донбассе” написав, що у всіх тілах загиблих було виявлено багато поранень, а немовля застрелили в голову. “На місці злочину було знайдено 40 гільз калібром 5,45”. Зловмисники нібито винесли з будинку ігрову приставку та зникли на синій “Шкоді”, викраденій у вбитої родини.

Уранці 27 грудня видання “РІА Новості” та телеграм-канал “Mash на Донбассе” написали, що вбивство родини в Макіївці було буцімто розкрито “по гарячих слідах”. Представники незаконного “МВС” самопроголошеної “ДНР” заявили, що було затримано трьох підозрюваних. Ними виявилися жителі мікрорайону Калінінський, які мали попередні судимості. Затримані нібито зізналися, що “скоїли злочин з корисливих мотивів, з метою викрадення автомобіля і цінного майна”. Окупаційна влада заявила, що підозрюваним може загрожувати “найвища міра покарання”.

Потерпілий розповів, що вбили його дочку, онуку, свата, двох дочок свата і двох онук свата. Коли зять чоловіка повернувся додому, всіх людей було вже розстріляно. За словами батька загиблої, родину розстріляли не задля пограбування, адже зловмисники не забрали навіть золотого ланцюжка, що був на убитій доньці. Більше того, за словами потерпілого, з будинку нічого не зникло. “Вони нічого не взяли в нас… Просто розстріляли й пішли”, — розповів чоловік і додав, що було викрадено лише автомобіль.

“Mash на Донбассе” оприлюднив список убитих: Сергій Петрович (1976 р.н.), Зінаїда Петрівна (1974 р.н.), Рада Сергіївна (1994 р.н.), Діана Миколаївна (1998 р.н.), Фатіма Сергіївна (2006 р.н.), Іван Федорович, 2013 (р.н.), Валентина Федорівна (2014 р.н.), Марк Петрович (2021 р.н.).

Петро Андрющенко припускає, що до вбивства можуть бути причетні “вагнерівці”. На його думку, окупаційна влада свідомо приховує “купу деталей” і каже неправду. Андрющенко переконаний, що людей вбили за національною ознакою, адже розстріляли саме родину ромів. Кульові поранення в голову, які свідчать про те, що людей вбивали з близької відстані, також викликають сумніви в “офіційній версії” окупаційної влади.

Крім того, за інформацією Андрющенка, “усі публічні джерела Макіївки повідомляли (фактично прямо називали), що злочин скоєно військовими”. Посилаючись на інсайдерську інформацію, Андрющенко стверджує, що вбивство було “скоєно декількома нелюдьми у військовій формі”.

“Однак, вже за багатим досвідом Маріуполя в окупації, росіяни як завжди покривають злочин росіян”, — каже Андрющенко.

Радник мера припускає, що “це лише початок” і подібні злочини будуть вчинятися й надалі — і не лише на окупованих територіях, адже, набравши до війська “нелюдів і злочинців, неонацистів та інший людський мотлох”, Росія запустила механізм незворотної дії.

“Невдовзі сама Московія захлинеться від подібних насильницьких злочинів. Коли людям-соціопатам дають в руки зброю та безкарність — фінал завжди передбачуваний”, — написав Андрющенко у своєму телеграм-каналі 27 грудня.

Раніше Головне управління розвідки оприлюднювало перехоплену розмову, в якій російський загарбник розповідав, як на тимчасово окупованій території російські військові розстріляли 28 ромів за те, що вони буцімто отруїли роту російських солдатів горілкою.

Матеріал підготовлено за підтримки DIGNITY — Данського інституту проти катувань, у межах проєкту “Здійснення правосуддя за міжнародні злочини в Україні”
 Поділитися