MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

600 кримінальних проваджень: Харківська правозахисна група надає допомогу потерпілим від злочинів РФ

11.04.2023   
Марина Гарєєва
Станом на 10 квітня йдеться про 58 справ про катування під арештом. 130 кримінальних проваджень стосуються розшуку полонених. У 185 справах йдеться про загибель цивільних осіб, а у 227 справах — про поранення цивільних.

Команда юристів ХПГ в Ізюмі надає правову допомогу постраждалим. Цього разу до правників звернулося чимало мешканців села Довгенького, розташованого на кордоні Харківської та Донецької областей. Через військові дії це село фактично знищене.

Команда юристів ХПГ в Ізюмі надає правову допомогу постраждалим. Цього разу до правників звернулося чимало мешканців села Довгенького, розташованого на кордоні Харківської та Донецької областей. Через військові дії це село фактично знищене.

Російська війна проти України поставила мирне життя багатьох людей на паузу. При цьому для правозахисників, юристів, психологів, волонтерів та усіх, хто працює з постраждалими, ритм роботи шалено прискорився.

Станом на 10 квітня Харківська правозахисна група надає правову допомогу потерпілим від злочинів, вчинених росіянами, у 600 кримінальних провадженнях.

58 з них — справи про катування під арештом. 130 кримінальних проваджень стосуються розшуку полонених. У 185 справах йдеться про загибель цивільних осіб, а у 227 справах — про поранення цивільних.

Деяким з потерпілих надається також психологічна та благодійна допомога.

Заяви про злочин подано в інтересах понад 2 000 потерпілих.

Якщо ви потребуєте юридичної підтримки, хочете притягти воєнних злочинців до відповідальності, відчуваєте потребу в психологічній допомозі або опинилися в скруті внаслідок війни, зателефонуйте до приймалень ХПГ за такими номерами

  • у Харкові: +380 50 505 1415, +380 50 405 3015;
  • у Києві: +380 50 555 27 95.

ХПГ також здійснює моніторингові візити до деокупованих територій, зокрема, виїзні команди працюють і у Харківській області. Крім того, Харківська правозахисна група (або “Український Меморіал”) продовжує проєкт “Голоси війни”, де зібрані історії тисяч українців, які були змушені пережити пекельні досвіди війни. “Голоси війни” перетворюються на свідчення злочинів, які ще належить оцінити у майбутньому. Оформлені в інтерв’ю “Голоси” доступні дев’ятьма мовами, тож голос України лунає у багатьох куточках світу.

Також команда ХПГ документує події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (МКС). Йдеться про геноцид, злочини проти людяності та воєнні злочини. У рамках ініціативи “Трибунал для Путіна” (T4P) Харківська правозахисна група створила та підтримує роботу спільної бази даних злочинів. Cайт T4P доступний сімома мовами. Також на сайті можна переглянути живу статистику, що постійно оновлюється, й переглянути дані, зібрані у мапах, графіках і таблицях. Задокументовані злочини, які могли бути вчинені на теренах України, допоможуть притягти винних до відповідальності у майбутніх судових процесах. Адже, як наголошував Євген Захаров, “справедливість не має терміну давності”.

Матеріал підготовлено за підтримки DIGNITY — Данського інституту проти катувань, у межах проєкту “Здійснення правосуддя за міжнародні злочини в Україні”
 Поділитися