Анонс: Ініціатива Т4P підготувала подання до МКС щодо геноциду в Маріуполі.
Слово “геноцид” часто вживається щодо сьогоднішніх подій, однак у міжнародному праві це слово має конкретний зміст: щоб назвати ті чи інші події геноцидом, потрібне найретельніше обґрунтування. Ініціатива “Трибунал для Путіна” документує масові злочини росіян у Маріуполі від 24-го лютого 2022-го року і вирішила сфокусувати увагу на обґрунтуванні геноциду саме у цьому місті. Ми переконані, що агресивна політика Росії щодо Маріуполя і його мешканців підпадає під конвенційне визначення геноциду.
Раніше Харківська правозахисна група, яка відповідає за документування злочинів у Маріуполі, видала друковану збірку історії маріупольців.
На заході автори подання розкажуть про різні аспекти геноциду — масові вбивства маріупольців, депортацію дітей, фільтраційні табори тощо — та про те, яке значення може мати визнання дії Росії геноцидом і що треба робити, аби це сталося.
Буде забезпечено синхронний переклад англійською.
Дата і час: 28.08.2023, початок о 11:00
Формат заходу: офлайн, онлайн-трансляція
Місце проведення: Медіацентр Україна — Укрінформ, Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16
Подія у фейсбуці
Спікери:
- Михайло Романов, експерт Харківської правозахисної групи, один з авторів подання
- Євген Захаров, директор Харківської правозахисної групи
- Тетяна Самодерженкова, координаторка маріупольської приймальні УГСПЛ, співавторка подання
- Микола Комаровський, юрист Харківської правозахисної групи, автор подання у частині депортації дітей
- Катерина Буряковська, доцентка НЮУ ім. Ярослава Мудрого, співавторка подання
- Олександра Романцова, виконавча директорка Центру громадянських свобод
Акредитація для медіа: https://forms.gle/MKVJazQbw34wH3UG7
Раніше у Харкові ініціатива T4P представила своє перше подання до Міжнародного кримінального суду про обстріли України. Обидва подання підготовано за підтримки Посольства США в Україні.
Довідково: Глобальна ініціатива “Трибунал для Путіна” (T4P) створена у відповідь на повномасштабну агресію РФ у лютому 2022-го року. Учасники ініціативи документують події, в яких вбачаються ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах країни, які опинилися під ударом. Ініціатива активно працює на міжнародному рівні задля того, щоб використати чинні механізми ООН, Ради Європи, ОБСЄ, ЄС і Міжнародного кримінального суду для запобігання цим брутальним злочинам і притягнення до відповідальності винних. Засновники ініціативи: Харківська правозахисна група, Центр громадянських свобод, Українська Гельсінська спілка прав людини.