MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Убивство у Волновасі: на окупованій Донеччині розстріляли дев’ятьох людей

30.10.2023   
Марина Гарєєва
Тіла загиблих, у тому числі тіла дітей, знайшли з вогнепальними пораненнями у приватному будинку. Місцеві мешканці, сусіди та рідні убитих підозрюють російських військових.

Ілюстративне зображення

Ілюстративне зображення

У тимчасово окупованій Волновасі, що на Донеччині, розстріляли дев’ятьох мирних жителів. Тіла убитих знайшли у приватному будинку. З-поміж загиблих була родина з двома дітьми.

Про це 29 жовтня повідомило видання “Astra”, яке також посилається на Слідчий комітет РФ.

Місцеві жителі, сусіди та рідні убитих кажуть, що вбивство вчинив російський військовий.

За даними сусідів і родички загиблих, злочин стався у п’ятницю, 27 жовтня, на вулиці Донецькій. Саме там мешкали чоловік Андрій і дружина Наталія, а також їхні діти: донька Настя, яка ще навчалася у молодшій школі, і син Микита, якому було усього чотири роки.

Як пише “Astra” у своєму телеграм-каналі, достеменно невідомо, що саме відбулося, проте злочинець розстріляв усю родину (включно з дітьми) і ще п’ятьох людей, які також перебували в будинку по вулиці Донецькій.

“Убивство скоїв військовослужбовець збройних сил РФ. З чоловіком Наташі він щось не поділив. Одразу ж приїхала верхівка [вочевидь, ідеться про нелегітимну окупаційну владу] і вони почали намагатися приховати все, сусідам сказали — мовчати”, — цитує “Astra” знайому розстріляної родини.

За словами сусідів, людей убили вночі. Як розповідають сусіди, загиблих почали шукати рідні, які й викликали так званих “правоохоронців” окупованого міста, а ті знайшли убитих.

Інша родичка убитих переказала журналістам версію нелегітимної поліції Волновахи. “Як нам сказала ‘поліція’, убили військові на мотоциклах, і всі убиті лежали в ліжках, тобто це зробили, коли вони спали”, — розповіла жінка, яка нібито посилається на свідків.

Сусід знищеної родини також сказав, що людей убили, коли вони були в ліжках. “Всі вбиті в голову. На ліжках. Будинок залили водою, імовірно, аби приховати всі докази. Усі сусіди кажуть, що вбивці — військові. Нікого не затримали, усім тепер страшно”, — поділився чоловік з журналістами.

Нелегітимні “правоохоронні органи” окупованої Донеччини підтвердили, що тіла дев’ятьох людей, у тому числі тіла неповнолітніх, знайшли з вогнепальними пораненнями у приватному будинку.

Своєю чергою журналіст Денис Казанський повідомив, що напередодні убивства один з розстріляних чоловіків (Андрій Капканець) посварився з кадирівцями, які хотіли “віджати” його будинок. Як пише Казанський, ті вирішили помститися, тому приїхали до будинку під час святкування (інші свідки також повідомляли, що в п’ятницю у родині святкували день народження) та розстріляли усіх присутніх, включно з дітьми. “Такий вигляд має ‘захист людей Донбасу’ у виконанні російської армії”, — написав Денис Казанський на своїй фейсбук-сторінці.


Нагадаємо, що наприкінці грудня минулого року в тимчасово окупованій Макіївці Донецької області розстріляли родину з восьми ромів, у тому числі убили чотири дитини. Хоча російська окупаційна влада стверджувала, що злочин скоїли з метою пограбування, рідні загиблих не вірили у цю версію, адже зловмисники навіть не взяли цінних речей в убитих. Як припускав Петро Андрющенко, до вбивства в Макіївці могли бути причетні “вагнерівці”, а окупаційна влада свідомо приховувала деталі злочину.

27 вересня глобальна ініціатива “Трибунал для Путіна” (T4P) презентувала два подання до Міжнародного кримінального суду щодо позасудових страт українців військовими РФ та російських катівень, облаштованих представниками РФ на Харківщині. У надісланих до Гааги поданнях правозахисники обґрунтували, що дії Російської Федерації можуть становити злочини проти людяності.

У поданні під назвою “Позасудові страти в Україні” була зібрана та проаналізована інформація щодо 804 навмисних убивств, скоєних російськими військовими та пов’язаними з ними особами від початку повномасштабного вторгнення до 31 березня 2023-го. 306 злочинів були вчинені у Київській області, 158 — у Харківській, 102 — у Донецькій області, 79 — у Чернігівській, 67 — у Херсонській, 40 — у Сумській, і 52 епізоди сталися у Запорізькій, Луганській та Миколаївській областях України. Детальніше про вибіркову жорстокість російської армії можна почитати в аналітичному матеріалі, доступному за посиланням.

Матеріал підготовлено за підтримки DIGNITY — Данського інституту проти катувань, у межах проєкту “Здійснення правосуддя за міжнародні злочини в Україні”
 Поділитися