MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Українці зможуть складати теорію для отримання водійських прав без навчання в автошколі

14.11.2023   
Марина Гарєєва
У МВС вважають, що такі нововведення можуть стати у пригоді особам з інвалідністю, зокрема й оборонцям України, які зазнали поранень. “Самостійне вивчення теорії зробить процес їхньої підготовки зручнішим”, — говорить Ігор Клименко.

Клас, де складають теоретичний іспит. Світлина: Головний сервісний центр МВС.

Клас, де складають теоретичний іспит. Світлина: Головний сервісний центр МВС.

Кабінет Міністрів України затвердив порядок, за яким українці можуть складати теоретичний іспит для отримання посвідчення водія без обов’язкового навчання в автошколі.

Про нововведення розповів Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко у своєму телеграм-каналі. Як зауважив посадовець, “такі зміни відбулися в рамках реформи сервісних центрів МВС”, розпочатих улітку цього року.

Як можна буде вчити теорію?

Як пояснив міністр, майбутні водії зможуть обирати з двох опцій:

  • або вивчати правила дорожнього руху в автошколі,
  • або самостійно опановувати теорію.

Де можна буде скласти іспит?

Аби скласти іспит з теорії, потрібно звернутися до сервісного центру МВС. Як говорить міністр, можна звернутися до будь-якого зручного сервісного центру МВС. За словами посадовця, згодом можна буде скласти теоретичний іспит і через ЦНАП.

Кому це може стати у пригоді?

Як наголосив Клименко, такі нововведення стосуються і проєкту “Автошколи для осіб з інвалідністю”, яким можуть скористатися і поранені оборонці. “Самостійне вивчення теорії зробить процес їхньої підготовки зручнішим”, — каже міністр.

Читайте також: Отримати статус учасника бойових дій стане простіше

Відповідні зміни набудуть чинності з дня офіційного оприлюднення.

Передісторія

У липні цього року Верховна рада України ухвалила в цілому законопроєкт № 7354, що дозволяє майбутнім водіям не відвідувати автошколу, а самостійно вивчати теоретичну частину. Як зазначав член Комітету з питань правоохоронної діяльності В’ячеслав Медяник, законопроєкт також передбачає введення адміністративної відповідальності щодо екзаменаторів і працівників територіальних сервісних центрів, які зловживають своїм службовим становищем.

У січні 2023-го також змінили алгоритм підготовки в автошколі. Як розповідали в МВС, спочатку водії мали скласти теоретичну частину у сервісному центрі МВС і лише після цього переходити до практики.

Зміни торкнулися й іспиту з водіння, під час якого на аудіо та відео будуть фіксувати не лише учня та екзаменатора, а й усі їхні дії, включно з рухами рук і ніг. “Крім цього, вестиметься відео- та аудіозапис дорожньої обстановки попереду і, якщо дозволяє конструкція, позаду транспортного засобу, на якому приймається практичний іспит. Словом, за мету поставлено забезпечити максимальну чесність і прозорість процедури складання іспитів”, — зауважували в МВС. 

 Поділитися