MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Довічне навіднику, знищена синагога, повернення Богдана Єрмохіна. Підсумки тижня

20.11.2023   
Ірина Скачко
У Харкові засудили навідника, причетного, серед іншого, до обстрілу ОДА 1 березня 2022 року. Депортований із Маріуполя підліток Богдан Єрмохін у Києві. Українці в Європі зможуть здати зразки ДНК для пошуку зниклих безвісти рідних. ХПГ коротко розповідає про події тижня, що минув.

Денис Панікаров. Фото: Харківська обласна прокуратура

Денис Панікаров. Фото: Харківська обласна прокуратура

Перше довічне для навідника на Харківщині

13 листопада Київський районний суд Харкова визнав Дениса Панікарова, обвинуваченого у наведенні ракет на Харківську ОДА, винним і засудив до довічного ув’язнення із конфіскацією майна. Чоловік із лютого по квітень 2022-го співпрацював з російськими спецслужбами. Панікаров не визнає провини та чекає на обмін, сподіваючись потрапити до РФ.

Вранці 1 березня 2022 року російські ракети поцілили по будівлях Харківської обласної державної адміністрації на площі Свободи та “Укртелекому” поряд. Тоді загинули 44 людини, 15 було поранено. На момент обстрілу в Облдержадміністрації перебували волонтери.

“Ця особа передавала інформацію 28 лютого 2022 року. Ми кажемо не конкретно про його причетність до цього удару, а про причетність його в тому числі до цього ракетного наведення. Є ще декілька осіб затриманих, підозрюваних, обвинувачених у тому числі передавали інформацію”, — пояснив речник облпрокуратури Дмитро Чубенко.

Як заявили в облпрокуратурі, на Харківщині вперше присудили довічне покарання для навідника.

Богдан Єрмохін вдома

Депортований із Маріуполя підліток Богдан Єрмохін повернувся в Україну. Про це 19 листопада повідомив голова Офісу президента Андрій Єрмак. Перед цим хлопець зустрівся із двоюрідною сестрою у Мінську.

Докладно історію Богдана можна прочитати в статті ХПГ. Він сирота, був вивезений окупантами спочатку в Донецьк, а потім до санаторію “Поляни” у Підмосков’ї. У РФ хлопець потрапив до прийомної родини, хоч і мав офіційного опікуна в Україні — двоюрідну сестру.

У березні хлопець спробував виїхати з Росії через Білорусь, але його затримали. Відомо, що росіяни, погрожуючи психлікарнею, змусили підлітка написати заяву, буцімто він не хоче повертатися до України. Крім того, він отримав повістку, згідно з якою мав 19 грудня з’явитися до військкомату у Московській області.

10 листопада від українського Омбудсмана Дмитра Лубінця стало відомо: Богдан поїде додому. “Маємо домовленості про повернення Богдана до України та його возз’єднання з сестрою”, — написав омбудсман у своєму телеграм-каналі.

Нагадаємо, що 17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд (МКС) у Гаазі видав ордер на арешт російського президента Володимира Путіна та російської Уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації та незаконному примусовому переміщенні українських дітей з тимчасово окупованих територій України на територію РФ.

Богдан Єрмохін із сестрою Валерією. Фото з телеграм-каналу Андрія Єрмака

Богдан Єрмохін із сестрою Валерією. Фото з телеграм-каналу Андрія Єрмака

ДНК аналіз для біженців у Європі

Українці, які виїхали до Європи, зможуть здати зразки ДНК, якщо це потрібно для пошуку їхніх рідних, зниклих безвісти під час війни.

“Це результат домовленостей Головного слідчого управління Національної поліції України з Міжнародною комісією з питань зниклих безвісти, — повідомив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко. — Розпочинаємо роботу з Польщі та Німеччини. Експерти відбиратимуть зразки ДНК, які надалі передаватимуть українським слідчим для пошуку та ідентифікації зниклих осіб”.

Графік забору біологічного матеріалу на найближчі два тижні:

28 листопада — Краків

30 листопада — Варшава

30 листопада — Познань

2 грудня — Берлін

2 грудня — Мюнхен

3 грудня — Дрезден

4 грудня — Франкфурт-на-Майні

5 грудня — Дюссельдорф

Запис за телефоном +380687910000.

У Медичних силах ЗСУ новий керівник

Замість генерал-майора медичної служби Тетяни Остащенко, Медичні сили ЗСУ очолив генерал-майор медичної служби Анатолій Казмірчук, начальник Головного військового клінічного госпіталю у місті Києві.

Тетяна Остащенко. Фото: МОУ

Тетяна Остащенко. Фото: МОУ

“Завдання очевидне — і про це неодноразово говорилося в суспільстві, зокрема у спільноті наших бойових медиків, — потрібен принципово новий рівень медичного забезпечення наших воїнів. Від якісних турнікетів до повної цифровізації та прозорості в постачанні, від якісного тренування до щирої комунікації з бойовими медиками в тих підрозділах, де медицина розгорнута дійсно правильно та дійсно ефективно”, — заявив Володимир Зеленський у вечірньому зверненні 19 листопада.

Зростає кількість жертв серед дітей

Ворог активно обстрілює Херсон і його околиці.

13 листопада об 11:40 під російський обстріл потрапила цивільна автівка на Херсонщині — поблизу селища Зеленівка. В автомобілі перебувала родина: 64-річний чоловік з донькою і двомісячною онукою. Дідусь загинув на місці, мама отримала важкі травми, в неї ампутовано ноги. У немовляти — мінно-вибухове поранення голови. Дівчинку госпіталізовано у стані середньої тяжкості.

Обстріляна цивільна автівка на Херсонщині, 20 листопада 2023 року. Фото: Ігор Клименко

Обстріляна цивільна автівка на Херсонщині, 20 листопада 2023 року. Фото: Ігор Клименко

19 листопада кілька снарядів влучили в житлові багатоповерхівки. Поранено п’ятьох дорослих та трирічну дитину. Дівчинка з мінно-вибуховою та черепно-мозковою травмами, множинними осколковими пораненнями і контузією доправлена до реанімації. Вирішується питання щодо перевезення дитини до Києва.

Херсон, 19 листопада 2023 року: поранень зазнала трирічна дитина. Фото: Херсонська облпрокуратура

Херсон, 19 листопада 2023 року: поранень зазнала трирічна дитина. Фото: Херсонська облпрокуратура

Загалом за час повномасштабного вторгнення через дії російських військових загинуло 510 українських дітей, понад 1146 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Найбільше постраждалих — у Донецькій (492) та Харківській (304) областях.

“Ці цифри не остаточні, — наголошують в Офісі Генпрокурора. — Триває робота з їх встановлення в місцях ведення бойових дій, на тимчасово окупованих та звільнених територіях”.

У Селидовому зруйновано під’їзд багатоповерхівки

15 листопада ракетного обстрілу зазнало місто Селидове на Донеччині. Було знищено один приватний житловий будинок, частково зруйновано чотириповерховий, пошкоджено 16 приватних та сім багатоквартирних будівель.

Під завалами знищеного під’їзду знайшли тіла чотирьох осіб. Трьох цивільних поранено. Серед врятованих — одна дитина, яку рятувальники знімали з пошкодженої квартири на четвертому поверсі.

Селидове, 15 листопада 2023 року. Фото: ДСНС

Селидове, 15 листопада 2023 року. Фото: ДСНС

В Новозлатополі знищено синагогу

Самі стіни залишилися від історичних будівель єврейської школи та синагоги у Новозлатополі на Запоріжжі. Внаслідок російського вторгнення зруйновані побудови кінця 19 сторіччя та 20-х років, повідомляє Об’єднана єврейська община України. 

“Новозлатопіль був найбільшою єврейською землеробською колонією Катеринославської губернії, а пізніше був центром однойменного єврейського національного району”, — нагадали в організації.

Знищена синагога у Новозлатополі. Фото: ОЄОУ

Знищена синагога у Новозлатополі. Фото: ОЄОУ

Від початку великої війни станом на 15 листопада 2023 року ЮНЕСКО підтвердила пошкодження 329 об’єктів: 125 релігійних споруд, 143 будівлі, що становлять історичний або художній інтерес, 28 музеїв, 19 пам’ятників, 13 бібліотек, архів.

Рятувальники знову під ударом

Увечері 16 листопада росіяни обстріляли зі “Смерчів” пожежну частину у Боровій Ізюмського району на Харківщині. “Учора ввечері російська армія завдала чергового удару по Ізюмському району. Пошкоджень зазнала будівля пожежної частини та дві одиниці техніки ДСНС. Постраждалих серед особового складу немає”, — повідомили у ДСНС. Крім того, через удар постраждала будівля РЕМ та шість приватних будинків. 

Обстріляна пожежна частина в Боровій на Харківщині, 16 листопада 2023 року. Фото: ДСНС

Обстріляна пожежна частина в Боровій на Харківщині, 16 листопада 2023 року. Фото: ДСНС

Нагадаємо, 27 жовтня росіяни завдали ракетного удару по будівлі пожежної частини міста Ізюм. Тоді постраждало вісім рятувальників. Чотирьох із них довелося госпіталізувати.


Учасники глобальної ініціативи T4P (“Трибунал для Путіна”) документують події, в яких є ознаки злочинів, згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України. Станом на 19 листопада 2023 року ініціативою зафіксовано 57222 ймовірні воєнні злочини, вчинені російськими військовими на нашій землі. Представлені дані не претендують на повноту та остаточність. Реальна кількість деяких видів злочинів майже напевно суттєво вища за те, що можливо зафіксувати.

© Сергій Приткін

© Сергій Приткін

 Поділитися