MENU

Подібні статті

У Чугуєві запрацював Центр правової підтримки та інформаціїВИСНОВОК СПЕЦІАЛІСТА (Amicus Curiae) з питань застосування та тлумачення практики Європейського суду з прав людини в кримінальному провадженні № 52017000000000361Звернення представників мистецької спільноти щодо необхідності прийняття закону про амністіюТелеканал ZIK перевірять після марафону «Тхне Соросом»Відкрите звернення організацій громадянського суспільства щодо недопущення прийняття Проекту Закону №2784‘Наступна буде в твоїй голові’: чугуївському правозахиснику встромили у двері сокиру й залишили поховальний вінокМораторій на російськомовний культурний продукт — законний, — Верховний СудМешканець Балаклії відсудив у військової частини 300k ₴ за шкоду від вибухів на складах боєприпасівЛіки через лінію зіткнень возити можнаЄврейське питання в УРСР: дискримінація в хрущовську епоху (1953–1964 рр.)Чугуївська правозахисна група звітувала про правову допомогу селянамXIV Мандрівний фестиваль документального кіно про права людина Docudays UA крокує ХарківщиноюЗміцнення діалогу з Національною поліцією щодо запобігання дискримінації та злочинам на ґрунті ненавистіПравозахисники сприятимуть дієвій інтеграції учасників АТО на рівні громад450 тисяч – за незаконну підписку про невиїздВпорядкування кладовища – справа рук… самих померлих?Експрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України Бюлетень № 120 Законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 10.04.2017 – 14.04.2017«Майно знищено через потрапляння відкритого джерела вогню внаслідок вибуху бойових снарядів»Справу про "іноземних агентів" проти Росії комуніковано Європейським СудомВони захищають нас, а ми маємо захистити їх!

Той, хто право знає – себе захищає

17.10.2012 | pravo.prostir.ua
Георгій Кобзар

Як відомо, з серпня 2012 почав свою роботу «Центр правової підтримки та інформації в місті Чугуєві та Чугуївському районі» Чугуївської правозахисної групи. Він діє в рамках ініціативи «Посилення правових можливостей бідних верств населення» , що підтримується Міжнародним фондом «Відродження». Завданням Центру є надання жителям базової інформації з правових питань (консультацій, витягів із законів, пам’яток, зразків звернень і скарг).

Також Центр активно співпрацює з органами місцевого самоврядування для вирішення індивідуальних проблем громадян та захисту громадських інтересів. У працівників Центру налагодилися добрі робочі стосунки з багатьма сільськими і селищними радами Чугуївського району, чому сприяє проведення регулярних виїзних громадських прийомів.

Черговий такий виїзний прийом відбувся 12 жовтня 2012 р. у будівлі Кочетоцької селищної ради. Селищний голова Кочетка Сергій Рехтін, розуміючи значимість правопросвітницької роботи для місцевої громади, організував інформаційне оповіщення жителів, надав для фахівців «Центру правової підтримки та інформації» свій кабінет і протягом всього прийому виявляв жваву увагу до питань і потреб своїх земляків.

З відвідувачами спілкувалися керівник громадської приймальні Центру Юрій Чумак та юрист Чугуївської правозахисної групи Дар’я Янущик. Більше десяти мешканців селища звернулися за правовою консультацією. Питання, що цікавили їх, були різноманітними: оформлення договору довічного утримання, облаштування індивідуального (автономного) опалення, оскарження неправомірно вилучених водійських прав, оспорювання незаконного виселення з квартири, порядок звернення до суду та оплати судового збору тощо.

Виявилася і характерна для нашого часу проблематика – жителі селища згадували про ситуації, коли, користуючись правовою неграмотністю наших співгромадян, їх простодушністю і довірливістю, нечисті на руку спритники норовили привласнити чужі кошти. Так, в одному випадку якась «кредитна спілка» пропонувала надати «пільговий кредит» на велику суму, але за це просила «комісійні» в сумі 8 тис. грн. А в іншому – громадянам обіцяли покласти тротуарну плитку або поставити «європаркани», брали «передоплату» в 1,5 і більше тис. грн. і... зникали з поля зору.

Представники «Центру правової підтримки та інформації в місті Чугуєві та Чугуївському районі» настійно рекомендували своїм відвідувачам не йти на поводу у шахраїв і негайно звертатися до правоохоронних органів.

За всіма питаннями, які цікавили громадян, що звернулися на прийом, були надані юридичні консультації, дані відповідні рекомендації, а також вручені інформаційні буклети та пам’ятки, підготовлені Міжнародним фондом «Відродження» за програмою «Верховенство права».

Як зазначає голова Чугуївської правозахисної групи Роман Лихачов, робота виїзної приймальні «Центру правової підтримки та інформації» дуже важлива, оскільки громадяни, які приходять на такий прийом (часто не маючи часу і коштів для відвідування юристів в районному або обласному центрі), одержують кваліфіковану безкоштовну первинну правову допомогу безпосередньо у своєму населеному пункті.

Слід зазначити, що діяльність Центру (як і Чугуївської правозахисної групи в цілому) незалежна від політичних партій і рухів, і не є виборчим проектом, а розрахована на тривалу перспективу.

 Поділитися