пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
03.07.2006 | Георгій Кобзар
Конституція і права людини

Права людини: від конституційного закріплення – до дієвої реалізації

   

30 червня 2006 р. у прес-центрі інформаційного агентства “STATUS QUO” відбувся круглий стіл на тему: «Дотримання конституційних прав громадян України: історія й сучасний етап».

У роботі круглого столу взяли участь:

-  Супрунюк Євген Володимирович, кандидат юридичних наук, спеціаліст з конституційного права, колишній спікер парламенту Автономної Республіки Крим;

-  Ольховський Борис Іванович, професор, кандидат юридичних наук, депутат Верховної Ради України ІІ скликання, учасник конституційного процесу 1994-1996 років;

-  Медведєв Олександр Леонідович, керівник харківського представництва Центру дослідження політичних цінностей;

-  Кущинська Євгенія Володимирівна, секретар Харківського міського комітету Соціалістичної партії України;

-  Тарасов Володимир Володимирович, помічник-консультант народного депутата України;

-  Чумак Юрій Володимирович, заступник редактора бюлетеня «Права людини» Харківської правозахисної групи».

Робота круглого столу тривала близько години, під час якого учасники пригадали історію створення української Конституції та конституційного процесу 1994-1996 років, обговорили проблеми втілення в життя конституційних прав громадян, висловили думки з приводу сучасного етапу становлення української держави.

Зокрема, заступник редактора бюлетеня «Права людини», як представник правозахисного руху, зазначив, що в останні 1,5 роки в Україні відзначається певний поступ у ситуації з дотриманням прав людини та основних свобод. Посилаючись на доповідь правозахисних організацій «Права людини в Україні – 2005», підготовлену низкою громадських об’єднань під проводом Української Гельсінської спілки з прав людини та Харківської правозахисної групи, Юрій Чумак розповів, що останнім часом в Україні послабився адміністративний тиск з боку держави, припинилося використання правоохоронних органів в якості інструментів політичної боротьби, стали значно меншими порушення свободи слова. Однак, ці позитивні зрушення ще не набули ознак незворотного процесу.

Більшість присутніх на круглому столі зійшлися у думці, що Конституція незалежної України закріплює всі демократичні права та свободи людини, однак, на жаль, на сьогоднішній день ще не створені чіткі законодавчі механізми для їх дієвої реалізації.

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль