пошук  
версія для друку
25.07.2006
джерело: www.korespondent.net.ua

Керівники релігійних організацій України просять політиків не розпалювати міжнаціональну ворожнечу

   

24 липня 2006  Керівники дванадцяти найбільших релігійних організацій України звернулися до державних, політичних і суспільних діячів не перетворювати мовне питання на предмет протистояння, не розпалювати міжнаціональну ворожнечу і сепаратизм у країні.

"Мова - це Божий дар. Її завдання - об’єднувати, а не розділяти людей, допомагати взаєморозумінню між людьми, а не сіяти ворожнечу. Тому закликаємо державних, політичних і суспільних діячів усіх рівнів дотримуватися Конституції і не перетворювати мовне питання на предмет протистояння, не сіяти навколо його вирішення ворожнечу і ненависть, пам’ятати відповідальність за наслідки своїх рішень і вчинків не лише перед народом, але і перед Богом", - сказано в заяві керівників церков.

У документі нагадується, що Конституція України закріплює державний статус за українською мовою, а також Конституцією  закріплюються зобов’язання держави сприяти розвитку і функціонуванню російської та інших національних мов.

Лідери релігійних організацій також наголосили на тому, що сепаратизм "становить загрозу незалежності і суверенітетові нашої держави". "Ми закликаємо весь український народ без поділу на схід і захід, центр, північ і південь, - тому що чи не всі ми однаково люди, діти того ж самого небесного батька - до взаєморозуміння, співробітництва, згоди, єднання і консолідації в розвитку нашого спільного дому - України", - зазначається в заяві.

Заяву підписали глава Української православної церкви (Московський патріархат) митрополит Володимир, настоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет, Верховний архієпископ Української греко-католицької церкви Любомир Гузар, заступник глави Конференції римо-католицьких єпископів України Маркіян Трохим’як, президент Усеукраїнського союзу об’єднань євангельських християн-баптистів В’ячеслав Нестерук.

Документ також підписали єпископ Церкви християн віри євангельської України Михайло Паночко, старший єпископ Української християнсько-євангельської церкви Леонід Падун, єпископ Української лютеранської церкви В’ячеслав Горпинчук, старший пресвітер Союзу вільних церков християн євангельської віри України Василь Райчинець, президент Українського біблійного суспільства Анатолій Глухівський, муфтій духовного управління мусульман Криму Аблаєв Єміралі і головний рабин міста Києва та України, лідер об’єднання іудейський релігійних організацій України Якоб Дов Блайх.

За матеріалами Интерфакс-Украина

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль