пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
19.12.2006
Доступ до інформації
джерело: www.lnpu.edu.ua

У Луганську відбувся тренінг для журналістів по праву на доступ до інформації

   

Семінар провела Луганська обласна громадська організація «Східноукраїнський центр громадських ініціатив».

Провідним експертом тренінгу виступив Юрій Чумак – заступник головного редактора бюлетеня «Права людини» Харківської правозахисної групи, в якій він відповідає за напрямок роботи по праву на доступ до інформації та свободу вираження поглядів. Юрій Чумак – журналіст, що виграв судову справу з Президентом України В.А.Ющенком з питання вільного доступу до інформації. Пан Чумак має понад дворічний досвід роботи посадовою особою місцевого самоврядування – головним спеціалістом по зв’язках із громадськістю міськвиконкому.

У рамках заняття розглядалися такі питання: право на доступ до офіційної інформації; вітчизняні та міжнародні нормативно-правові акти, що регулюють доступ журналістів до інформації, стандарти; ЗМІ як ключовий компонент реалізації права на свободу висловлювань; механізми реалізації права на доступ до інформації в українських умовах тощо.

У семінарі взяли участь студенти І-ІІ курсів спеціальності «Журналістика» та викладачі кафедри журналістики і видавничої справи ЛНПУ імені Тараса Шевченка, журналісти-практики, редактори газет, викладачі та студенти Східноукраїнського національного університету імені В.Даля.

Майбутні журналісти мали змогу проаналізувати законодавчі документи, які забезпечують право на інформацію; ознайомитися з нововведеннями до Закону України «Про інформацію»; поспілкуватися й перейняти досвід у журналістів-практиків; ознайомитися з механізмом подання запиту на отримання інформації.

Для студентів ЛНПУ – майбутніх професійних журналістів, участь у тренінгу такої тематики представила можливість детального поринання у світ журналістики, зокрема спілкування із досвідченими фахівцями «пера і слова» із значним досвідом роботи.

Як відзначила координатор проведення тренінгу Юлія Ращупкіна у зверненні запрошення до участі в ньому: «Ми разом з вами зацікавлені у підвищенні фахового рівня та вдосконалення професійних навичок майбутніх представників четвертої гілки влади».

Сподівання організаторів і учасників тренінгу не були марними – усі плідно співпрацювали.

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль