пошук  
версія для друку
06.03.2008
джерело: www.bbc.co.uk

Україна є першою у світі за вимиранням

   

Українські науковці заявляють, що темпи вимирання населення в Україні найвищі у світі.

Серед причин фахівці називають куріння, алкоголізм, а також - бездуховність.

5 мільйонів українців не стало за останні півтора десятка років - науковці погоджуються, що це дуже багато. Голова Нацради з питань охорони здоров’я при президентові України - професор Микола Поліщук - стурбований тим, що "надсмертність" притаманна людям працездатного віку. Він каже, що за цими показниками Україна обігнала Європу в чотири рази. Також, порівняно з цивілізованими країнами, тривалість здорового життя в Україні на 15 років менша.

Найчастіше, за словами експертів, помирають від куріння - понад 100 тисяч людей щороку, та алкоголізму - ще трохи менше, ніж половина цього числа. До причин смертей додають також травматизм. Микола Поліщук переконаний, що до таких наслідків веде бездуховність, низький рівень освіченості та культури людей. Науковці додають ще й численну міграцію.

Директор інституту демографії Елла Лібанова вказує на те, що 65 відсотків новонароджених хлопчиків не доживають до 65-ти років. За її словами, для відтворення нації зараз 10 українських жінок повинні народжувати 23-24 дитини, а насправді народжується всього 13. "Українська жінка не хоче народжувати - вона вийшла за межі родини і прагне соціально реалізуватися," - підсумовує Елла Лібанова.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори