пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
21.04.2009
джерело: www.dw-world.de

Жертви торгівлі жінками не отримують компенсацій

   

Українські жінки, які стали в Ізраїлі жертвами примусової проституції, найчастіше не отримують належних їм компенсацій, попри ухвали судів. Такі дані наводять правозахисники після перевірки статистики виконання рішень.
У межах посилення боротьби із торгівлею жінками з країн СНД та задля створення запобіжного ефекту, ізраїльські суди дедалі частіше призначають сутенерам грошові штрафи та виплату відшкодувань постраждалим жінкам. Суми останніх можуть сягати тисячі доларів на місяць – гроші, які б мали допомогти жінці у реабілітації по поверненні до України.
Контролю за виплатою відшкодувань нема
Одначе, як вказують правозахисні організації, більшість жертв работоргівлі цих грошей не бачить. Якщо за сплатою штрафу до держбюджету слідкують правоохоронні органи, то сумлінність виплат сутенерами відшкодувань своїм жертвам, фактично, ніхто не контролює. За словами представниці організації «Жінка-жінці» Ріти Хайкіної, жінки переважно не знають, як домогтися стягнення відшкодування за отриману моральну травму: «Вони не знають про що йдеться, на яких умовах. Ми шукаємо їх через поліцію, імміграційне управління, починаємо дискретне листування, аби розпочати процес стягнення компенсацій».
Правозахисники, у свою чергу, пропонують розробити єдиний механізм контролю за стягненням відшкодувань. Між тим, Мінюст Ізраїлю наприкінці минулого року виступив із ініціативою створення спеціального держфонду, який взяв би на себе зобов’язання з реабілітації та виплати відшкодувань жертвам торгівлі людьми з України та інших країн СНД та Східної Європи.

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль