пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
12.06.2009
джерело: www.telekritika.ua

Верховна Рада зробила зберігання порнографії кримінальним злочином

   

Верховна Рада ухвалила Закон України «Про внесення змін до статті 301 Кримінального Кодексу України», що запроваджує кримінальну відповідальність за зберігання порнографічних матеріалів. За законопроект проголосували 343 народних депутати. Голова Верховної Ради Володимир Литвин супроводжував процес голосування сміхом.

Законопроект № 3221  був поданий до Верховної Ради Кабінетом Міністрів України 24 вересня 2008 року.

 «Законопроект розроблено з метою посилення захисту прав і законних інтересів дітей, а також приведення національного законодавства у відповідність із міжнародно-правовими зобов’язаннями, взятими Україною при ратифікації Факультативного протоколу до Конвенції про права дитини щодо торгівлі дітьми, дитячої проституції і дитячої порнографії. Для цього пропонується доповнити частину 1 статті 301 Кримінального кодексу України (далі - КК) після слів "з метою збуту чи розповсюдження або їх виготовлення," словом "зберігання". Тим самим встановлюється кримінальна відповідальність за зберігання творів, зображень або інших предметів порнографічного характеру з метою їх збуту чи розповсюдження», - йдеться у висновку Головного науково-експертного управління Верховної Ради, яким законопроект рекомендовано для ухвалення за основу. Однак у статті 301 йдеться не лише про дитячу порнографію, а про будь-яку продукцію порнографічного характеру.


 

Згідно із запропонованими змінами, зберігання порнографії каратиметься штрафом від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією порнографічних предметів та засобів їх виготовлення і розповсюдження.
Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль