пошук  
версія для друку
Публікації › Бюлетень "Права Людини"201026
16.09.2010
джерело: www.cvu.org.ua

Заява з приводу побиття Голови Херсонського відділення КВУ Дементія Білого

   

Дементій, який мав при собі посвідчення журналіста газети «Вільний вибір» і є членом Спілки журналістів України не був допущений охоронною службою до залу, де звітував міський голова. Після втручання заступника голови Херсонської облдержадміністрації Андрія Яценко Дементія Білого було впустили в зал, але охорона відмовилася допустити туди інших журналістів, а також депутатів міської ради.

Зайшовши до зали, Дементій Білий публічно звернувся до міського голови з проханням допустити до заслуховування звіту всіх охочих, адже звіт передбачався саме для виборців. Після цього двоє невідомих виштовхали голову Херсонського КВУ із зали і почали наносити йому удари в обличчя. Зараз Дементій Білий знаходиться в лікарні з діагнозом «гіпертонічний криз» та підозрою на струс мозку.

Комітет виборців України вбачає в діях невідомих осіб злочини, відповідальність за які передбачена, зокрема, у Кримінальному кодексі України: перешкоджання журналістській діяльності, нанесення тілесних ушкоджень.

КВУ звертається до органів Міністерства внутрішніх справ, Прокуратури невідкладно розслідувати подробиці інциденту, встановити особи нападників, а також тих, хто дав їм вказівку напасти на журналіста та притягти винних до відповідальності.

Також КВУ закликає міського голову Херсона Володимира Сальдо публічно вибачитись перед Дементієм Білим за інцидент, який стався на заході, організованому міською владою і провести ще один звіт перед громадою міста з присутністю на ньому всіх бажаючих .

Прес-служба КВУ

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори