пошук  
версія для друку
17.10.2010
джерело: www.telekritika.ua

Міліція вилучила у Вінницької правозахисної групи фінансові документи та комп’ютери

   

Під час обшуку в домі вінницького правозахисника Дмитра Гройсмана міліція вилучила дві листівки та одну плівку для подальшого вивчення на предмет порнографічності. Про це «Телекритику» повідомив пан Гройсман особисто.

За його словами, обшук тривав до другої години ночі з п’ятниці на суботу, але міліціонери не змогли знайти нічого, крім листівок німецького фонду боротьби зі СНІДом, що являють собою інструкцію з правильного вдягання презервативу. «Ми працюємо як правозахисники з жінками з секс-бізнесу, тому в нас таких листівок було багато. Залишилися дві. Мені не шкода, можливо, міліціонери стануть сексуально грамотнішими після їх перегляду», - пояснив пан Гройсман.

Також із сімейного фотоархіву було вилучено чорно-білу плівку 16-річної давнини, на якій зображено 1-2-річну (наразі 17-річну) дитину правозахисника. Міліція також надішле її на експертизу для вивчення на предмет порнографічності.

Міліціонери вилучили комп’ютер Дмитра Гройсмана та леп-топ його дружини. Після їхнього візиту, за словами правозахисників, у квартирі все повністю перегорнуто, для її відновлення потрібен ремонт.

Проте на цьому інтерес до правозахисника не вичерпано. Міліція відвідала офіс Вінницької правозахисної групи, координатором якої є Гройсман. Вона не мала ордеру на обшук офісу, проте власниця приміщення погодилася впустити міліціонерів на їхнє прохання. В офісі вилучено всю фінансову та бухгалтерську документацію та системні блоки комп’ютерів. А також паперові файли, серед яких, зокрема, були майже готові для передачі до суду справи для захисту біженців і документи дипломатичного представництва Верховного комісара ООН з прав біженців.

На думку пана Гройсмана, мета обшуків - паралізувати роботу групи в контексті захисту прав біженців: «Саме міліція „кришує" нелегальну міграцію та заробляє на цьому. Гадаю, для них було важливо забрати папери зі свідченнями постраждалих. Але вони не знали, що в нас є копії - у місці, про яке вони не здогадуються».

На питання «Телекритики» про те, чи оскаржуватиме він дії міліції, правозахисник відповів, що на обшук квартири в міліції був ордер, а от підстав для обшуку офісу та вилучення оргтехніки і документів - не було. На його думку, це є підставою для звернення до вповноваженого ВР з прав людини та до міжнародної амністії. Дмитро Гройсман уже звернувся до управління Верховного комісара ООН з прав біженців. «Де-факто те, що відбувається, - це переслідування правозахисників», - вважає Гройсман.

Нагадаємо, як повідомляла ТК, у п’ятницю, 15 жовтня, в домі вінницького правозахисника Дмитра Гройсмана було здійснено обшук.

Як повідомляла Українська Гельсінська спілка з прав людини, обшук проводився в рамках розслідування кримінальної справи, відкритої за поширення порнографія через блог Гройсмана

Мова йде про пост у блозі від 2 травня, де встановлений ролик з сервісу ютюб. У ролику порнографічного змісту, спостерігаються люди, схожі на письменника-сатирика Віктора Шендеровича, лідера НБП Едуарда Лімонова, лідера РПНІ Олександра Поткіна.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори