пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
25.04.2019 | Влад Боднар

Черкаси «проти» сортування сміття

Черкаси. Сміття
   

Міський полігон твердих побутових відходів (ТПВ) розташований на землях Руськополянської сільської ради Черкаського району. Полігон ТПВ був введений у експлуатацію в жовтні 1999 року. Початковий термін експлуатації – 4,8 років. Діючий полігон розміщений на площі 6,02 га. Станом на 1 січня 2019 року на сміттєзвалищі міститься 1 860 088 тон сміття.

У Черкасах сміття не сортується. Також воно не сортується на полігоні ТПВ. Сміття з полігону відходів не утилізується.

Закриття існуючого полігону наразі не передбачено. У 2017 році укладено договір на «Реконструкцію південно-західної частини полігону твердих побутових відходів». Новий полігон планується розмістити біля існуючого сміттєзвалища на спеціально виділений для нього ділянці (10 га).

За період  2010–2019 роки на діючому полігоні сталося дві пожежі.

Екологія

Спеціалистами Держекоінспекції було проведено планову перевірку на дотримання вимог природоохоронного законодавства комунальним підприємством «Черкаська служба чистоти», яка експлуатує сміттєзвалище. За результатами проведеної перевірки виявлено такі порушення:

  1. КП «Черкаська служба чистоти» здійснює захоронення неперероблених побутових відходів.
  2. Порушення правил ведення первинного обліку відходів у журналі № 1-ВТ.

Відповідальних посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 82. КУаАП на суму 1 700 гривень та ст. 82. КУаАП на суму 85 гривен. Штрафи сплачені, підприємству надано припис на усунення порушень, виявлених під час перевірки, від 18.02.2019 року № 69.

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль