MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Кримські татари поскаржилися Раді Європи на ігнорування їхніх проблем‘Я пишаюся, що є частиною безстрашного кримськотатарського народу’Блакитний стяг із золотою тамгою: сьогодні — День кримськотатарського прапора‘Це було за Сталіна, це відбувається за Путіна’ — розмова з Євгеном Захаровим про геноцид українського народуСьогодні – День кримськотатарського прапораСьогодні – День скорботи і пам’яті жертв депортації кримськотатарського народуСьогодні – День кримськотатарського прапора18 травня – День Національної Катастрофи кримськотатарського народу‘Законодавчу ініціативу народу’ визнано конституційноюЗаконодавча ініціатива народу: рефлексії на законопроект № 1015Слуги народу чи раби популізму?Сьогодні – День кримськотатарського прапораЛатвія визнала депортацію кримських татар 1944 геноцидом«Ворог народу», розстріляний на підставі таємної інструкціїЧи буде земля – народу?Меджліс кримськотатарського народу подав на Росію скаргу в Європейський судЧи готові парламентарі почути біль свого народу? Необхідність запровадження процедури перегляду справ свавільно засуджених (ПРЕС-АНОНС)Напередодні роковин депортації кримськотатарського народу співачка Джамала перемогла на Євробаченні з піснею «1944»Прокурор Наталія Поклонська винесла рішення про призупинення діяльності Меджлісу кримськотатарського народуЛюстрація: чергова пастка для народу.

Сьогодні Україна відзначає 62-у річницю депортації кримськотатарського народу з Криму до Сибіру та Центральної Азії

18.05.2006    джерело: www.radiosvoboda.ua
А в Криму сьогодні – День жалоби за жертвами депортації.
Цього дня 1944 року з Криму насильно вивезли майже 190 тисяч кримський татар. На їхні місця перевезли російське населення. Майже половина усіх депортованих загинули під час виселення. Один з лідерів Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, який народився вже у місцях заслання, каже, що 18 травня – це день скорботи та єднання. “Сьогодні це день трауру, і день об’єднання зусиль вже в межах незалежної України для відновлення усіх своїх прав. Це день скорботи, це день жалю, це день відчуття єдності кримськотатарської спільноти”. Рефат Чубаров каже, що кримські татари чекають від української держави розв’язання політико-правових проблем раніше депортованого народу. Сьогодні в усіх мечетях півострова розпочинаються скорботні молебні за загиблими. З 5-ти кінців міста розпочнеться жалобна хода. На центральному Майдані Сімферополя відбудеться всекримський мітинг.

 Поділитися