MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Представники громадськості встановили deadline для розгляду Верховною Радою законопроекту Про громадські організаціїБоротьба за внесення на розгляд ВР законопроекту Про громадські організаціїГромадські організації просять Тимошенко виконувати свої обіцянкиДепутати відмовилися розглядати законопроект про громадські організаціїГромадським організаціям – новий законЩодо проекту закону № 2450 „Про мирні зібрання“Всеукраїнська Рада Церков закликає реально забезпечити право громадян на публічні мирні зібранняНа Майдані пройшов протест-моб проти законопроекту 2450Влада забороняє мітинги, згадуючи СРСРОхорона Президента розігнала кримських татар під стінами АПВ Украине обнаружены проблемы с соблюдением демократических свобод«Дім Свободи» відзначає згортання демократії у Росії й обіцяє уважно стежити за УкраїноюВ Україну повертається політичний принцип розподіл частот на мовлення?5 канал добився перегляду тяжби з ХорошковськимТВі звернувся з відкритим листом до державного секретаря США Гіларі Клінтон.У справі за позовом ТВі суд витребував у президента докази роботи Хорошковського в галузі праваНа встрече студентов с Клинтон задержали борцов с цензуройПредставники «Стоп цензурі!» розповіли Хілларі Клінтон про загрози свободі слова в УкраїніУряд України береться за інформаґенціїПолітичне множення на нуль

Відкрите звернення щодо оприлюднення за-конопроекту № 2450 «Про порядок організа-ції і проведення мирних заходів»

31.05.2010    джерело: www.helsinki.org.ua
УГСПЛ вважає неприпустимим прийняття такого важливого законопроекту без попереднього широкого громадського обговорення й вимагає негайного оприлюднення тексту законопроекту № 2450, що підготовлений до другого читання

Голові Верховної Ради України

В.Литвину

Голові Комітету Верховної ради України

з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин

О.Зарубінському

 

Відкрите звернення щодо оприлюднення законопроекту № 2450 „Про порядок організації і проведення мирних заходів”

 

3 червня 2009 року Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект закону № 2450 „Про порядок організації і проведення мирних заходів”, внесений урядом.

Законопроект у грудні 2009 року отримав різку критику з боку Венеціанської комісії Ради Європи, правозахисних організацій та представників громадянського суспільства через необґрунтовані істотні обмеження прав людини та основоположних свобод.

У середині травня 2010 року профільний комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин прийняв рішення про винесення законопроекту № 2450 в парламент на друге читання.

Проте до сьогодні, тобто вже два з половиною тижні, текст законопроекту до другого читання не оприлюднений.

Розгляд цього законопроекту було заплановано на 4 червня, а потім перенесено на тиждень пізніше.

На наше переконання, розгляд такого важливого для громадянського суспільства законопроекту не може відбуватися таємно. Розробка законопроекту відбувалася практично без залучення представників громадянського суспільства. На сьогодні невідома остаточна версія законопроекту.

Ми вважаємо неприпустимим прийняття такого важливого законопроекту у сфері прав людини без попереднього широкого громадського обговорення.

Ми вимагаємо негайного оприлюднення тексту законопроекту № 2450, що підготовлений до другого читання. Він повинен бути оприлюднений заздалегідь, а не напередодні голосування у парламенті.

Ураховуючи попередню критику законопроекту з боку Ради Європи та представників громадянського суспільства вважаємо за необхідне:

-               негайно оприлюднити законопроект № 2450, підготовлений до другого читання;

-               направити від імені парламенту цей доопрацьований законопроект для експертизи до Венеціанської комісії Ради Європи;

-               провести комітетські слухання з обговорення законопроекту № 2450 за участю експертів Венеціанської комісії Ради Європи та представників громадськості.

 

З повагою,

Володимир Яворський

Виконавчий директор

 Поділитися