MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Відкрите звернення щодо оприлюднення за-конопроекту № 2450 «Про порядок організа-ції і проведення мирних заходів»

31.05.2010    джерело: www.helsinki.org.ua
УГСПЛ вважає неприпустимим прийняття такого важливого законопроекту без попереднього широкого громадського обговорення й вимагає негайного оприлюднення тексту законопроекту № 2450, що підготовлений до другого читання

Голові Верховної Ради України

В.Литвину

Голові Комітету Верховної ради України

з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин

О.Зарубінському

 

Відкрите звернення щодо оприлюднення законопроекту № 2450 „Про порядок організації і проведення мирних заходів”

 

3 червня 2009 року Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект закону № 2450 „Про порядок організації і проведення мирних заходів”, внесений урядом.

Законопроект у грудні 2009 року отримав різку критику з боку Венеціанської комісії Ради Європи, правозахисних організацій та представників громадянського суспільства через необґрунтовані істотні обмеження прав людини та основоположних свобод.

У середині травня 2010 року профільний комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин прийняв рішення про винесення законопроекту № 2450 в парламент на друге читання.

Проте до сьогодні, тобто вже два з половиною тижні, текст законопроекту до другого читання не оприлюднений.

Розгляд цього законопроекту було заплановано на 4 червня, а потім перенесено на тиждень пізніше.

На наше переконання, розгляд такого важливого для громадянського суспільства законопроекту не може відбуватися таємно. Розробка законопроекту відбувалася практично без залучення представників громадянського суспільства. На сьогодні невідома остаточна версія законопроекту.

Ми вважаємо неприпустимим прийняття такого важливого законопроекту у сфері прав людини без попереднього широкого громадського обговорення.

Ми вимагаємо негайного оприлюднення тексту законопроекту № 2450, що підготовлений до другого читання. Він повинен бути оприлюднений заздалегідь, а не напередодні голосування у парламенті.

Ураховуючи попередню критику законопроекту з боку Ради Європи та представників громадянського суспільства вважаємо за необхідне:

-               негайно оприлюднити законопроект № 2450, підготовлений до другого читання;

-               направити від імені парламенту цей доопрацьований законопроект для експертизи до Венеціанської комісії Ради Європи;

-               провести комітетські слухання з обговорення законопроекту № 2450 за участю експертів Венеціанської комісії Ради Європи та представників громадськості.

 

З повагою,

Володимир Яворський

Виконавчий директор

 Поділитися