MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Щодо проекту закону № 2450 „Про мирні зібрання“Відкрите звернення щодо оприлюднення за-конопроекту № 2450 «Про порядок організа-ції і проведення мирних заходів»Представники громадськості встановили deadline для розгляду Верховною Радою законопроекту Про громадські організаціїБоротьба за внесення на розгляд ВР законопроекту Про громадські організаціїГромадські організації просять Тимошенко виконувати свої обіцянкиДепутати відмовилися розглядати законопроект про громадські організаціїГромадським організаціям – новий законВлада забороняє мітинги, згадуючи СРСРОхорона Президента розігнала кримських татар під стінами АПВ Украине обнаружены проблемы с соблюдением демократических свобод«Дім Свободи» відзначає згортання демократії у Росії й обіцяє уважно стежити за УкраїноюВ Україну повертається політичний принцип розподіл частот на мовлення?5 канал добився перегляду тяжби з ХорошковськимТВі звернувся з відкритим листом до державного секретаря США Гіларі Клінтон.У справі за позовом ТВі суд витребував у президента докази роботи Хорошковського в галузі праваНа встрече студентов с Клинтон задержали борцов с цензуройПредставники «Стоп цензурі!» розповіли Хілларі Клінтон про загрози свободі слова в УкраїніУряд України береться за інформаґенціїПолітичне множення на нуль«У-Медіа»: У теленовинах головний тренд - замовчування

На Майдані пройшов протест-моб проти законопроекту 2450

14.06.2010    джерело: www.unian.net

Представники низки громадських організацій у Києві на Майдані Незалежності провели акцію протесту проти ухвалення Верховною Радою законопроекту №2450 «Про порядок організації і проведення мирних заходів».

Як передає кореспондент УНІАН, акцію організували і провели громадські організації та студенти з різних вищих навчальних закладів України.

Вони розташувались на Майдані Незалежності, побудувавши слово «ні» і піднявши над головою аркуші з написом «2450».

Після цього учасники акції перебудувались у слово «так» та підняли над головами аркуші з написом «свободі зібрань».

Як повідомили організатори акції протесту, вони виступають за перенесення прийняття цього законопроекту, проведення громадського обговорення та доопрацювання документа.

Громадські організації вважають, що нинішня його редакція містить низку недоліків, зокрема, не відповідає духу статті 39 Конституції України, яка гарантує свободу зібрань, та рішенням Європейського суду з прав людини щодо свободи зібрань.

Учасники заходу висловили побоювання, що прийняття законопроекту призведе до узаконення репресивних методів щодо організаторів та учасників мирних зібрань та надасть надто широкі повноваження органам влади необґрунтовано обмежувати свободу мирних зібрань.

У зверненні, яке було роздано журналістам учасниками акції, йдеться про те, що передбачене законопроектом встановлення чотириденного повідомлення про зібрання унеможливить у багатьох випадках можливість громадськості швидко реагувати на важливі події суспільного значення.

Також учасники акції протесту зазначили, що у законопроекті нечіткими і невизначеними залишаються багато понять, які важко трактувати однозначно, що відкриває можливість різночитання з метою обмеження зібрань.

Вони вважають, що законопроект загалом не визначає права та обов’язки міліції під час проведення мирного зібрання.

Під відкритим звернення громадських організацій до керівництва Верхової Ради та керівників фракцій парламенту підписалися керівники таких громадських організацій, як Інститут «Республіка», Фундація регіональних ініціатив, «Демократичний альянс» та інших, у тому числі з різних регіонів України.

Також організатори акції зазначили, що подібні акції протесту пройшли сьогодні у всіх обласних центрах України на площах біля облдержадміністрацій.

 Поділитися