MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

УГСПЛ вимагає швидкого, незалежного розслідування побиття правозахисника Дементія БілогоЖурналіста й Голову Херсонської ОО КВУ Дементія Білого побила охорона херсонського мераПрокуратура порушила справу за фактом побиття херсонського правозахисникаУ Донецьку міліція побила журналіста Артема ФурманюкаПрокуратура розслідує побиття людей донецькою міліцієюНаука безкарностіПрокуратура порушила кримінальну справу щодо побиття Дементія Білого, але журналістом його не визнаєМВС встановило, що на звіт херсонського мера не могли потрапити всі зацікавлені громадяниСуд не побачив хуліганства в діях Дементія Білого, якого побила охорона мера ХерсонаАпеляційний суд теж не побачив хуліганства в діях журналіста, якого побили під час звіту мера ХерсонаПереслідування громадянського суспільства в Україні в 2011 році

Заява з приводу побиття Голови Херсонського відділення КВУ Дементія Білого

16.09.2010    джерело: www.cvu.org.ua
Комітет виборців України звертається до органів Міністерства внутрішніх справ, Прокуратури невідкладно розслідувати подробиці інциденту, встановити особи нападників, а також тих, хто дав їм вказівку напасти на журналіста та притягти винних до відповідальності

Дементій, який мав при собі посвідчення журналіста газети «Вільний вибір» і є членом Спілки журналістів України не був допущений охоронною службою до залу, де звітував міський голова. Після втручання заступника голови Херсонської облдержадміністрації Андрія Яценко Дементія Білого було впустили в зал, але охорона відмовилася допустити туди інших журналістів, а також депутатів міської ради.

Зайшовши до зали, Дементій Білий публічно звернувся до міського голови з проханням допустити до заслуховування звіту всіх охочих, адже звіт передбачався саме для виборців. Після цього двоє невідомих виштовхали голову Херсонського КВУ із зали і почали наносити йому удари в обличчя. Зараз Дементій Білий знаходиться в лікарні з діагнозом «гіпертонічний криз» та підозрою на струс мозку.

Комітет виборців України вбачає в діях невідомих осіб злочини, відповідальність за які передбачена, зокрема, у Кримінальному кодексі України: перешкоджання журналістській діяльності, нанесення тілесних ушкоджень.

КВУ звертається до органів Міністерства внутрішніх справ, Прокуратури невідкладно розслідувати подробиці інциденту, встановити особи нападників, а також тих, хто дав їм вказівку напасти на журналіста та притягти винних до відповідальності.

Також КВУ закликає міського голову Херсона Володимира Сальдо публічно вибачитись перед Дементієм Білим за інцидент, який стався на заході, організованому міською владою і провести ще один звіт перед громадою міста з присутністю на ньому всіх бажаючих .

Прес-служба КВУ

 Поділитися