MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Крим: Асана Чапуха терміново госпіталізували (ОНОВЛЕНО)

08.01.2019   
ХПГ-інформ
Фігурант «справи Веджіє Кашки» в ніч проти 7 січня був терміново госпіталізований до однієї з лікарень Сімферополя. // У кримського татарина була внутрішня кровотеча. Він каже, що, певно, перебуватиме у лікарні не менше 10 днів.

Асан Чапух, фігурант «справи Веджіє Кашки» в ніч проти 7 січня був терміново госпіталізований до однієї з лікарень Сімферополя. Про це повідомив сайт «Крым.Реалии» з посиланням на адвоката Айдера Азаматова.

«Чапуху Асану агъа – фігурантові так званої кримінальної справи „Веджіє Кашки“ сьогодні вночі стало раптом зле. Його терміново госпіталізували до 6-ої Міської лікарні Сімферополя у тяжкому стані для надання медичної допомоги», – написав адвокат у Facebook.

Асан Чапух у судовій залі, вересень 2018 року
(фото: Ілля Тарасов, krym.org)

9 січня 2019 року в підконтрольнім московській владі Київському районному суді Сімферополя призначене чергове судове засідання у цій справі.

Коротко про обставини «справи Веджіє Кашки»

23 листопада 2017 року в Сімферополі ФСБ РФ спільно з МВС РФ затримали кримських татар Кязіма Аметова, Асана Чапуха, Руслана Трубача та Бекіра Дегерменджі. Чоловіків звинувачують у вимаганні у громадянина Туреччини на ім’я Юсуф Айтан. Проте, як повідомляли ЗМІ, вони лише намагалися допомогти родині Веджіє Кашки, ветерана кримськотатарського національного руху, повернути вкрадені цим чоловіком гроші.

Веджіє Кашка
(фото з сайту «15 минут», тепер – atr.ua)

На думку першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла, російські спецслужби використали турка, чи той сам пішов з ними на співпрацю, щоби таким чином запобігти повертанню боргу. У момент облави затримані були в кафе разом з Веджіє Кашкою. Вони прийшли туди на прохання саме згаданого громадянина Туреччини, який напередодні пообіцяв повернути гроші. Під час затримання Веджіє Кашці стало зле. Її увезли на «швидкій». Дорогою до лікарні жінка померла.

Російський адвокат Микола Полозов у лютому 2018 року розпочав незалежне розслідування обставин смерті Веджіє Кашки.

«На прохання рідних Веджіє Кашка я починаю незалежне адвокатське розслідування всіх обставин загибелі Веджіє Кашка й буду домагатися притягнення до відповідальності всіх посадових осіб, які причетні до її смерті. (…) Я впевнений, що її смерть зовсім не трагічна випадковість, а наслідок надмірного й непропорційного застосування до неї сили з боку російських силовиків, які здійснювали її незаконне затримання. // Однак за її загибель ніхто відповідальності так і не поніс, ще й більше, не було навіть формальних спроб з боку російської влади провести розслідування», – написав тоді Полозов у Facebook.

Раніше повідомлялося, що фігуранти справи мають серйозні проблеми зі здоров’ям: у Дегерменджі – хронічна астма, Чапух у СІЗО перебув мікроінсульт.


ДОПОВНЕННЯ. Айдер Азаматов відвідав сьогодні у лікарні Асана Чапуха й розповів про стан його здоров’я. Про це сьогодні, 8 січня, повідомив сайт телеканалу ATR з посиланням на громадське об’єднання «Кримська солідарність».

У кримського татарина була внутрішня кровотеча, що ймовірно пов’язане із загостренням гастриту.

«Того дня, коли йму стало зле, у нього була внутрішня кровотеча. Усі внутрішні органи були у крові. Ці два дні, які він перебуває у лікарні, лікарі очищували організм Асан агъа від крові, яка містилася в організмі в області тих органів», – сказав адвокат.

Як каже Асан Чапух, лікарі не кажуть, скільки йому треба буде лежати у лікарні, але, певно, не менше 10 днів.

Адвокат каже, що, за приписом лікарів, Чапух зараз не вживає їжі.

 Поділитися