MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

РФ: Суд відмовив професору Притулі в огляді Павла Гриба

18.02.2019   
ХПГ-інформ
Як повідомлялося, у висновку професора Василя Притули, який він зробив за результатами останніх аналізів, сказано про різке прогресування захворювання Павла та необхідність операції у спеціалізованім хірургічним закладі Москви або Берліна.

Сьогодні, 18 лютого, засідання Північнокавказького окружного суду в Ростові-на-Дону (РФ) у справі українця Павла Гриба, тривало лише 2 хвилини, – повідомив батько в’язня Ігор Гриб у Facebook.

Павло Гриб (фото: Facebook Ігоря Гриба)

«2 хвилини. // Стільки часу зайняло „судове засідання“ 18 лютого в справі Павла. Суддя відкрив його, та й зразу закрив. На ньому не було а ні прокурора, а ні перекладача. Тобто, зрив судового засідання було сплановано завчасно. І це тому, що приїхав український професор Василь Притула, який дуже не бажаний свідок для „феміди“ РФ», – написав Ігор Гриб.

Він нагадав про відмови суду: матері – на побачення з сином, професору Притулі – на огляд Павла, українським дипломатам – на зустріч з ув’язненим громадянином України.

Ігор Гриб подякував Василю Притулі «за батьківське ставлення до Павла», а також архієпископу ПЦУ Клименту «за ту молитву, яку він звершив біля ґрат, за якими знаходився Павло».

Також батько в’язня повідомив, що наступне судове засідання заплановане на 4 березня 2019 року.


Нагадаємо, Павло Гриб зник 24 серпня 2017 року в Білорусі під час подорожі до міста Гомеля, де мав зустрітись із дівчиною з Сочі (РФ) Тетяною Єршовою, з якою познайомився в соціальних мережах і яку нібито намагався переконати закласти в школі вибуховий пристрій. У вересні 2017 року російська влада повідомила, що Гриб перебуває у слідчому ізоляторі міста Краснодара (РФ). Павла звинувачують у тероризмі. Генеральна прокуратура України відкрила провадження через зникнення українця. Павло через інвалідність має постійно вживати спеціальні препарати.

Пізніше в інтерв’ю ТСН Єршова призналася, що дійсно запросила хлопця в Білорусь, і наголосила, що її примусили це зробити співробітники ФСБ РФ.

Повідомлялося також, що під час етапування до Ростова-на-Дону Гриб був жорстоко побитий іншими російськими в’язнями, коли ті дізналися, за якою статтею його обвинувачують.

23 липня 2018 року в Північнокавказькому окружному військовому суді в Ростові-на-Дону (РФ) розпочалося судове слухання у справі Гриба. Після оголошення обвинувального акту Павло заявив, що не визнає обвинувачень. Тоді ж колегія суддів повернула справу на доопрацювання прокурорам. 25 жовтня в суді заявили, що знову отримали провадження.

18 січня 2019 року Павло Гриб заявив, що в суді замість Тетяни Єршової, яку він, за версією слідства, схиляв до тероризму, виступала інша дівчина, а листування від її імені вели силовики.

Тоді ж захист розкритикував медогляди Гриба в СІЗО як не достатньо ретельні. Адвокат Марина Дубровіна каже, що стан здоров’я її підзахисного гіршає, проте суд це ігнорує. За її словами, усі висновки щодо стану здоров’я Павла Гриба зроблені на основі огляду, без аналізів.

В суді Павло Гриб розповів про побиття після затримання.

У судовому засіданні 1 лютого Павло поскаржився на самопочуття й попросив відкласти засідання. Тоді адвокат Гриба Марина Дубровіна оголосила висновок лікаря – професора Василя Притули, який він зробив за результатами останніх аналізів. У висновку сказано про різке прогресування захворювання та необхідність операції у спеціалізованім хірургічним закладі Москви або Берліна.

Процес у Ростові-на-Дону доходить краю. Хлопцю загрожує до 10 років в’язниці. Павло провину не визнає.

 Поділитися