MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Крим: Бекирова перевели до медчастини СІЗО

21.03.2019   
ХПГ-інформ

Кримськотатарського активіста Едема Бекирова, якого обвинувачують у незаконному зберіганні вибухових речовин і боєприпасів і тримають у СІЗО Сімферополя, перевели до медичної частини ізолятора. Про це повідомив журналіст Антон Наумлюк у Facebook.

Едем Бекиров (фото: Антон Наумлюк)

Раніше дочка в’язня Елеонора Бекирова повідомила телеканалу ATR, що її батько має намір оголосити голодування.

«Вони навмисне створюють йому такі умови – умови для смерті. Вони йому кажуть, що він може піти на прогулянку. Але для цього він сам мусить піднятися крутими сходами на 5-й поверх. Як він зробить це? Або вони кажуть, що він може сходити до лазні. Але вона зовсім для нього не пристосована. Якщо він намочить протез, залишиться взагалі без нього. Одним словом, у тата крик душі. Занепад. Йому створюють нестерпні умови, у яких він має померти», – розповіла Елеонора Бекирова.

Адвокат Бекирова Іслям Веліляєв, коментуючи переведення в’язня до медсанчастини, написав у Facebook: «Це маленька перемога, приємна новина для його родини та усіх, хто за нього уболіває», – передав сайт ATR.

Також Антон Наумлюк повідомив, що координатора громадського об’єднання «Кримська солідарність» Сервера Мустафаєва, фігуранта «справи Хізб ут-Тахрір», якого утримували в камері разом із Бекировим і який допомагав хворому по змозі, перевели до іншої камери, також двомісної.


Нагадаємо, кримськотатарського активіста Едема Бекирова російські силовики затримали вранці 12 грудня минулого року на в’їзді до Криму. Бекиров, житель селища Новоолексіївки Херсонської області, їхав відвідати 78-річну матір і родичів. 13 грудня підконтрольний московській владі суд Сімферополя заарештував активіста на два місяці.

Неодноразово повідомлялося про загрозу життю активіста, який слабує на цукровий діабет і ще низку захворювань, не має однієї ноги – треба постійно робити перев’язування.

15 січня Бекирова поклали до Клінічної лікарні ім. Семашка в Сімферополі для медичного освідування, а 18 січня вже повернули до СІЗО. «Мого тата повернули з лікарні до СІЗО. „Лікування“ інваліда I групи без ноги, з 4 шунтами в серці завершене. Йому вкололи інсулін – і все!» – сказала тоді з обуренням дочка активіста Елеонора Бекирова. Інсулін Бекирову протипоказаний через проблеми з серцем.

Повідомлялося, що адвокати Бекирова отримали «медичний висновок», у якому сказано, що його хвороби не перешкоджають його перебуванню під вартою.

Повідомлялося також, що зараз Бекирова утримують у двомісній камері в 6 кв. метрів разом із координатором громадського об’єднання «Кримська солідарність» Сервером Мустафаєвим, який доглядає хворого співкамерника.

Адвокат Олексій Ладін казав, що через болі в серці, ядуху та судороги Бекиров спить сидячи. Дочка в’язня Елеонра розповідала, що через антисанітарію в СІЗО в її батька з’явилися гнійні рани, ядуха, кашель. Крім того, його вивозили на примусову психіатричну експертизу.

6 лютого Едему Бекирову виповнилося 58 років.

7 лютого підконтрольний московській владі Київський районний суд Сімферополя продовжив арешт Бекирову до 12 квітня. 26 лютого суд відхилив апеляцію на продовження запобіжного заходу та залишив рішення суду першої інстанції чинним.

 Поділитися