MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Заступник мера Сум закликає відправляти ЛГБТ до концтаборів

23.06.2019   
Денис Волоха
Заступник міського голови міста Суми Максим Галицький опублікував у Фейсбуці фотографію в’язнів нацистського концтабору Заксенгаузен із нашитими на одяг перевернутими вершинами донизу трикутниками, написавши «ЛГБТ-прайд здорової людини».

Учора пізно ввечері заступник міського голови міста Суми Максим Галицький опублікував у Фейсбуці фотографію в’язнів нацистського концтабору Заксенгаузен із нашитими на одяг перевернутими вершинами донизу трикутниками (у концтаборах Третього Райху такими рожевими трикутниками позначали гомо- та бісексуальних чоловіків).

«ЛГБТ-прайд здорової людини. Вірю — не за горами час, коли так звані прайди виглядатимуть саме так», — такий підпис він додав до згаданого фото.

Приблизно через годину Фейсбук видалив публікацію, що обурило її автора: «А як же ‘Кожна людина має право на свободу переконань і на вільне їх виявлення; це право включає свободу безперешкодно дотримуватися своїх переконань та свободу шукати, одержувати і поширювати інформацію та ідеї будь-якими засобами і незалежно від державних кордонів’? Питання риторичне».

Чиновник, який закликає відправляти людей до концтаборів, скаржиться на відсутність демократії в соціальній мережі, називаючи видалення його шовіністичних закликів «етичним релятивізмом» та «моральним занепадом європейської цивілізації», незважаючи на те, що Facebook — це американська компанія (хоча, можна припустити, зважаючи на контекст, що «європейська» вживається в значенні «європеоїдна»).

У коментарях він уточнив, що не закликає відновлювати концтабори, оскільки, як він вважає, їх функції зараз виконують виправні колонії. Він же наполягає на криміналізації одностатевих стосунків та їх «пропаганди», приводячи як приклад законодавство СРСР та післявоєнної Німеччини (де гомосексуальність залишалася злочином до 1969-го року).

На сайті Сумської міськради зазначається, що Максим Галицький з лютого 2015-го року до липня 2016-го року працював у департаменті комунікацій та інформаційної політики Сумської міської ради. Після цього він очолював відділ з питань міського дизайну, а з 27-го вересня 2017-го року — призначений заступником міського голови Олександра Лисенка.

У якості заступника він курирує міську сферу охорони здоров’я та взаємодію з правоохоронними органами. До його повноважень, відповідно до сайту міськради, належить зокрема «здійснення заходів щодо забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян».

Судячи з його сторінки у Фейсбуці, він є прибічником «Свободи». Від цієї ж політсили він балотувався до Сумської міськради у 2015-му році.


Сьогодні в столиці відбуватиметься черговий KyivPride.

Водночас, на противагу Маршу рівності «Правий сектор» організовує контракцію під назвою «Варта на захист сімей і дітей».

Журналісти Bellingcat Monitoring Project опублікували у Твіттері скріншоти з Телеграм-каналів та закритих чатів ультраправих активістів, які готуються «протидіяти» ЛГБТ під час та після завершення Маршу рівності. У чатах висловлюють насильницькі наміри щодо учасників Прайду.

Bellingcat учора зафіксували, що приблизно 200-300 праворадикалів, зокрема приїжджих, збираються в Парку Шевченка, готуючись до сьогоднішнього маршу.

З учорашнього вечора поліція Києва перекриває рух центральними вулицями. Окрім цього, будуть закриті три станції метро.

Точний маршрут KyivPride 2019 не розголошується з міркувань безпеки.

 Поділитися