MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Дворівнева система тортур: катування українців у Харківській області під час окупаціїЗ такою навалою злочинів не впоралася б жодна правоохоронна система світу — Євген ЗахаровРосгвардійцю, якого заочно судять за катування мешканців Херсона, оголосили нову підозру23 серпня — Загальноєвропейський День пам’яті жертв усіх тоталітарних та авторитарних режимівРосія грубо порушує Конвенцію ООН з морського права, заявили у МЗС Без права називати війну війною. Дайджест російських протестівНАБУ з очевидністю порушує принцип верховенства права Черговий наступ на права людини: громадянське суспільство можуть відсторонити від моніторингу місць несвободи‘Бездоганну поведінку судом не встановлено’ — звіт за результатами моніторингового візиту до Надержинщинської виправної колонії №65 Суддів пропонують перевіряти на детекторі брехні — чи є в цьому сенс?Верховний Суд у Москві залишив за ґратами колишнього вчителя музики з Криму‘Без права на скаргу’ — візит до Качанівської виправної колонії №54 Начальника Росгвардії та його підлеглих заочно судитимуть за катування мешканців ХерсонаВ борьбе за свободу и независимость Украины: Премия Льва Копелева ‘За мир и права человека’ за 2023 годУ 18 установах виконання покарань засуджені протягом півтора року жодного разу не зверталися до Омбудсмана У боротьбі за свободу та незалежність України: Премія Лева Копелєва ‘За мир і права людини’ за 2023 рікЗамовників нападу на Катерину Гандзюк засудили до 10 років позбавлення воліНе суд, а судилище: азовці на лаві підсудних у Ростові-на-ДонуНе встигли здійснити задумане, бо ми їх затримали — у Ростові-на-Дону засудили чотирьох кримчан Законопроєкт 9314 паралізує досудове розслідування під час війни

Вони мали бути на волі...

29.07.2019   
Ганна Овдієнко
Відповідно до рішень судів України ці засуджені мали б бути на волі. Але вони й досі залишаються в пенітенціарних установах на тимчасово окупованій території

До Харківської правозахисної групи звернулися за допомогою одразу четверо засуджених: Коваленко Михайло Юрійович, Ведькал Олександр Іванович, Осипенков Віталій Петрович та Фофонов Олекскнадр Сергійович.

Всі вони на сьогоднішній момент відбувають покарання на тимчасово окупованій території - у Донецькій виправній колонії № 124 (м. Донецьк).

У різні часи суди України винесли ухвали щодо зарахування їм у строк відбування покарання строк попереднього ув’язнення за правилом “день - за два” (славнозвісний “Закон Савченко”). Відповідно, строки ув’язнення цих засуджених значно скоротилися. І вони мали б бути вже звільнені, відповідно до рішень судів.

Однак фактично такого звільнення не відбулося. Незаконні збройні формування “ЛНР” та “ДНР” відмовляються визнавати рішення судових органів України, вказуючи, що між Україною та терористичними угрупуваннями відсутній міжнародний договір про правову допомогу (цікаво, яким чином, такий договір мав би бути укладений?). Через це засуджені у Донецькій виправній колонії продовжують відбувати покарання, термін якого вже сплив, замість того, щоб нарешті повернутися додому

Засуджені неодноразово зверталися до державних органів України з приводу вирішення питання щодо їх звільнення. Зокрема, просили про їх першочергову передачу з тимчасово окупованої території до інших регіонів України. Однак допомоги з цього питання так і не отримали.

Ми вимагаємо вжити усіх можливих заходів для переведення цих засуджених з тимчасово окупованої території до інших регіонів України або їх звільнення. Вважаємо неприпустимим продовження тримання їх під вартою, що суперечить Статті 5 Конвенції. Зазначаємо, що органи державної влади приділяють вкрай мало уваги долі таких засуджених, хоча вони знаходяться у неналежних умовах, страждають від психологічного тиску з боку терористів, холоду та голоду в колоніях, тощо.

З дозволу цих засуджених, публікуємо копії ухвал судів про зарахування строків попереднього ув’язнення за “Законом Савченко”

Примітка. Після початку Антитерористичної операції на Сході України, більше 16 тисяч засуджених опинилися під контролем незаконних збройних формувань. Це відбулося через те, що державні службовці Міністерства юстиції України залишили напризволяще установи виконання покарань на окупованій території, а самі евакуювалися. Засуджених вони не вивезли (окрім однієї установи виконання покарань у Луганській області). Наступні п’ять років переведення засуджених відбувалося під егідою Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Однак більша частина засуджених так і залишилася на тимчасово окупованій території.

 

 

 Поділитися