MENU

Україна оскаржила повноваження російської делегації у ПАРЄ

25.01.2021
ХПГ-інформ

Україна оскаржила повноваження російської делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи, йдеться у повідомленні на офіційному сайті ПАРЄ.

Таке рішення щодо участі росіян у роботі Асамблеї підтримали 38 членів організації з щонайменше п’яти національних делегацій. Україну підтримали колеги з Естонії, Латвії, Литви та Грузії. Зазначимо, за процедурою для ухвалення рішення вистачило б 30 голосів.

Тепер проект резолюції розглянуть у регламентному та моніторинговому комітетах ПАРЄ. А вже потім відбудеться голосування в Асамблеї. В Офіційному Твіттері ПАРЄ повідомляють, що Асамблея проведе дебати щодо цього питання пізніше на цьому тижні.

Голова української делегації Марія Мезенцева заявила: «Від імені моїх колег я оскаржую повноваження делегації РФ за підставами по суті у зв'язку із серйозними порушеннями статуту Ради Європи та невиконанням Росією своїх зобов'язань».

Російська делегація втратила право голосу в асамблеї у квітні 2014 року після анексії Криму. За два роки росіяни взагалі перестали брати участь у роботі ПАРЄ. Два роки Росія не платила внески до бюджету Ради Європи. У 2019-му Москва пообіцяла повернути всі борги з урахуванням пені, щойно російську делегацію повернуть до ПАРЄ. Йшлося про 75 мільйонів євро. У червні 2019 року Росія повернулася до сесійної зали Асамблеї. Це відбулося попри те, що Російська Федерація не виконала жодного зі своїх зобов’язань у Раді Європи, продовжувала збройну агресію проти України, окупацію Криму, порушення прав людини.


Зимова сесія Парламентської асамблеї ради Європи проходить з 25 по 28 січня у гібридному форматі. Це означає, що члени ПАРЄ можуть перебувати у Страсбургу особисто або брати участь у засіданнях дистанційно.

 Поділитися