MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Сьогодні – Міжнародний день боротьби з гомо- та трансфобією

17.05.2021   
ХПГ-інформ
У рейтингу, що вимірює ступінь політико-правового захисту прав ЛГБТ людей в країнах Європи, – Райдужному індексі – Україна втратила чотири пункти.

У рейтингу, що вимірює ступінь політико-правового захисту прав ЛГБТ-людей у державах Європи, – Райдужному індексі – Україна цього року втратила чотири пункти, повідомляє Правозахисний ЛГБТ-центр «Наш світ».

Міжнародна асоціація лесбійок, геїв, бісексуалів, трансгендерів та інтерсексуалів ІЛГА-Європа опублікувала щорічний Райдужний індекс, згідно з яким Україна отримала оцінку у 18%. Це на 4% нижче минулорічного показника. Причина – уряд так і не затвердив новий План дій у сфері прав людини. Попередній документ був розрахований до 2020 року. 

«Індекс описує ситуацію винятково щодо наявності відповідних законів та державних політик, а не повсякденного життя ЛГБТ людей. Зрозуміло, що далеко не завжди закони успішно реалізуються на практиці, і не завжди реальне суспільне ставлення до ЛГБТ залежить від наявності писаних законів», – йдеться у повідомленні «Нашого світу».

Слід зазначити, що згідно з Райдужним індексом Україна за рівнем політико-правового захисту прав ЛГБТ випереджає такі держави як Польща (13%) і Латвія (17%). Найбільш складна ситуація із захистом прав ЛГБТ-спільноти склалася в Росії, Вірменії, Туреччині та Азербайджані.

Як повідомляє Радіо Свобода, сьогодні західні дипломати оприлюднили спільну заяву щодо Міжнародного дня боротьби з гомофобією. «Україна досягла помітного прогресу у визнанні та захисті прав людини, але ця робота залишається незакінченою. Нас турбують постійні повідомлення від правозахисників про випадки нетерпимості, дискримінації та напади на ЛГБТІ-активістів та відсутність відповідальності за ці злочини. Світова пандемія COVID19 спостерігає за зростанням випадків нетерпимості та порушення прав людини, а ЛГБТ-індивідууми є одними з найбільш вразливих жертв дискримінації та насильства», – йдеться в документі.

 Поділитися