MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Чоловік звернувся до поліції через крадіжку, а його побилиПобили, бо був без паспорту – правоохоронців підозрюють у насильствіЧеркаських поліцейських підозрюють у катуванняхНаціональний моніторинг незаконного насильства в поліції в Україні в 2020 році. РезюмеОцінка діяльності Національної поліції України за допомогою опитування громадської думки (ДОПОВНЕНО)Оцінка діяльності Національної поліції України за допомогою опитування громадської думки (резюме національного звіту)Моніторинг незаконного насильства в поліції України (2004–2017 рр.)Катували наркозалежних – у Харкові затримали дев’ятьох правоохоронців«Я подумав, що місто захопили ДНР-івці, і я вже десь на підвалі» – у Торецьку правоохоронці катували представника ЛҐБТ-спільноти ДБР: у трьох регіонах поліцейських підозрюють у знущанні над затриманими

Завіз до лісу та побив до смерті – поліцейського судитимуть за перевищення повноважень

24.06.2021   
ХПГ-інформ

ДБР завершило досудове розслідування щодо колишнього командира взводу полку патрульної поліції у Кривому Розі, якого звинувачують у смерті затриманого.

Злочин стався у 2018 році. Патрульних викликали через бійку в місцевому кафе. «На приїзд правоохоронців один з відвідувачів відреагував негативно та почав на них нецензурно лаятися. Один з поліцейських надягнув на чоловіка кайданки, посадив до службового автомобіля та вивіз у лісосмугу. Там він наніс громадянину сильний удар кулаком в голову, від якого чоловік втратив свідомість», – йдеться в повідомленні на сайті ДБР.

За три тижні чоловік помер у лікарні, так і не прийшовши до тями.

Лише в квітні цього року 27-річному поліцейському повідомили про підозру. Весь цей час підозрюваний продовжував обіймати свою посаду.

Екскомандира взводу судитимуть за перевищення влади, яке супроводжувалося застосуванням насильства та спричинило тяжкі наслідки (ч. 3 ст. 365 КК України), і умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого (ч. 2 ст. 121 КК України).

Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.


Нагадаємо, в січні у Коростенському райуправлінні поліції у Житомирській області поліцейський побив чоловіка, що прийшов повідомити про пограбування. Замість допомоги отримав стусани по голові та грудях. Правоохоронець примусив потерпілого написати пояснення, що ніякої крадіжки не було.

В лютому в Городищенську лікарню по медичну допомогу звернувся чоловік із тілесними ушкодженнями. Він заявив, що його побили співробітники поліції. Як з’ясувало слідство, постраждалий дійсно деякий час перебував у відділі поліції: правоохоронці перевіряли його причетність до крадіжки і шахрайства. Постраждалого били ногами, стільцем, шлангом від вогнегасника, а також пластиковою пляшкою з водою.

За результатами «Національного моніторингу незаконного насильства в поліції в Україні в 2020 році», значна частина суспільства (59,7%) вважає, що потенційний ризик стати жертвою тортур або жорстокого поводження в поліції зберігається практично для будь-якої людини на території України, незалежно від її минулого й особистих характеристик.

Дослідники зазначають, що після гучних подій у Кагарлику нетерпимість населення до випадків застосування катувань або іншого жорстокого поводження в поліції України суттєво зросла та складає 79,1%. Це є найбільшим показником за весь час вивчення. Водночас слід відзначити, що 14,9% опитаних допускають використання незаконного насильства у крайніх випадках, ще 5,4% – стосовно окремих осіб (терористів; підозрюваних у злочинах проти дітей). Незначна кількість людей (1,1%) вважає, що робота поліції без цього неможлива.

Чинниками, які найбільшою мірою сприяють поширеності практики протизаконного насильства в діяльності поліції України, на думку опитаних, є:

1) безкарність співробітників поліції, які використовують незаконні методи в роботі;

2) поганий добір кадрів;

3) невисокий професійний і культурний рівень співробітників поліції.


Фото: fotoliza, Shutterstock


Проєкт ЄС «Боротьба проти катувань, поганого поводження та безкарності в Україні»

 Поділитися