MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Аптекарів штрафуватимуть за продаж ліків дітям

17.11.2021   
ХПГ-інформ

Фото: Rui Elena, Shutterstock

Верховна Рада ухвалила сьогодні відповідні зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення. Зокрема, депутати доповнили Кодекс статтею 42-5, якою встановлюється відповідальність за продаж і доставку лікарських засобів малолітнім особам. Йдеться як про аптечні пункти, так і про торгівлю через інтернет. 

Продаж ліків без рецепта у заборонених законодавством випадках каратиметься штрафом від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, йдеться у статті. Повторне вчинення подібного порушення коштуватиме працівнику аптеки від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Якщо покупцю немає 14 років, покарання для продавця суворіше, від трьох до восьми тисяч гривень:  

«Реалізація (відпуск) лікарських засобів в аптечних закладах, у тому числі з використанням інформаційно-комунікаційних систем дистанційним способом (електронна роздрібна торгівля лікарськими засобами) особі, яка не досягла 14-річного віку (малолітній особі), а також доставка лікарських засобів кінцевому споживачу - особі, яка не досягла 14-річного віку (малолітній особі), – тягнуть за собою накладення штрафу від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною третьою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, - тягне за собою накладення штрафу від трьохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».

«За статистикою, передозування медичних препаратів – один із найпоширеніших способів самогубства серед дітей. Ми обмежили доступ підлітків до медичних препаратів, щоб зберегти десятки і сотні життів. Цей законопроєкт вносить зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення – запроваджує штрафи за порушення заборони на продаж ліків дітям», – заявив голова Комітету Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

У 2020 році в Україні було зафіксовано 123 випадки підліткових самогубств. За чотири місяці 2021 року кількість суїцидів або спроб становила вже 126 випадків, повідомляла навесні Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.


Нагадаємо, у липні Верховна Рада ухвалила законопроєкт «Про внесення змін до статті 21 закону України „Про лікарські засоби“ щодо заборони продажу лікарських засобів дітям», який забороняє продаж ліків дітям до 14 років. Автори документа наголосили, що у переліку способів самогубств, використання лікарських засобів посідають друге місце, а в Україні відбувається «неконтрольований відпуск ліків».

 Поділитися