MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Суд дозволив оголосити в міжнародний розшук Євгена Бражнікова

19.01.2022   
ХПГ-інформ
Обвинувачений у справі про донецьку катівню «Ізоляція» Євген Бражніков просить притулку у Франції.

Євген Бражніков (праворуч), фото: Ґрати

Вчора Оболонський районний суд Києва задовольнив клопотання прокуратури про арешт Євгена Бражнікова та оголошення його до міжнародного розшуку, повідомляють Ґрати. 

Обвинувачений у справі про донецьку катівню «Ізоляція» Бражніков просив суд дозволити йому брати участь у судовому процесі по відеозв’язку, але йому було відмовлено. 

У листопаді минулого року чоловік залишив Україну і попросив притулку у Франції, мотивувавши свій вчинок кримінальним переслідуванням удома. 

Як ми розповідали, Євген Бражніков був в’язнем «Ізоляції» (бойовики звинувачували його в підготовці вбивства ексочільника так званої «ДНР» Олександра Захарченка), але він співпрацював з адміністрацією, зокрема ймовірно допомагав Денису Куліковському, що керував незаконною в’язницею. Бражніков вважає себе невинним, таким же полоненим, як і ті люди, що свідчили проти нього. Слід зазначити, що він одночасно є потерпілим у іншій справі – щодо колишнього керівництва «Ізоляції».

«Його звинувачують у тому, що він був правою рукою Куліковського-«Палича», він брав участь у катуваннях і побитті інших в’язнів, у тому числі через це міг вільно пересуватися територією "Ізоляції", мав певні привілеї від адміністрації. Власне, він навіть інколи (інші в’язні дають свідчення) просто відчиняв двері камер. Тобто він уже був частиною цієї адміністрації, хоча мав також карну статтю на тій території», – розповідає про Бражнікова Станіслав Асєєв.


«Ізоляція» – територія колишнього заводу, яку у 2014 році контрольовані Росією угруповання перетворили на в’язницю для полонених і заручників. За інформацією Офісу генпрокурора України, у цій в’язниці утримували не менше 3500 осіб, 1600 з яких – цивільні.


Інший екс-в’язень «Ізоляції» Олег Печонкін розповідав, що Бражніков обливав холодною водою та бив утримуваних для отримання зізнань.

«Досі чую голос: “Олег, я до тебе йду”, – згадував Печонкін в інтерв’ю “Українській правді”. – Саме Бражніков у камері своєю рукою записував мої “зізнання” – ці папери я бачив у матеріалах “справи”».

Євген Бражніков потрапив на контрольовану урядом територію України в межах обміну в грудні 2019 року. За словами Асєєва, екс-полонені мало не побили свого ката ще під час обміну, але цьому завадили військові. За кілька місяців СБУ вручила йому підозру. 

Прокуратура передала до суду обвинувальний акт щодо Євгена Бражнікова у червні цього року. Встановлено 9 цивільних жертв його тортур. Йому інкримінують жорстоке поводження з військовополоненими та цивільним населенням, а також сприяння діяльності терористичної організації. Сам Бражніков звинувачення відкидає та  виправдовується тим, що не мав іншого вибору: «Аби ви розуміли: з адміністрацією співпрацювали усі, кого виводили на роботи. Хтось навіть ґвалтував за вказівкою наглядачів. Про те, що відбувалося на "Ізоляції", звільнені мріяли забути. А тепер деякі згадують».

Наприкінці листопада минулого року стало відомо, що обвинувачений у справі про донецьку катівню «Ізоляція» Євген Бражніков виїхав із України та просить притулку у Франції.

 Поділитися