MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Два роки після побиття в Олексіївській колонії: винних не буде? (Анонс пресконференції 15.02.2022)

11.02.2022   
У вівторок, 15-го лютого 2022-го року, Харківська правозахисна група проводить пресконференцію про результати розслідування резонансного побиття ув’язнених у Олексіївській колонії в Харкові, яке сталося 8 січня 2020 року.

© Владислав Рєзнік/ХПГ

У вівторок, 15-го лютого 2022-го року о 14:00, Харківська правозахисна група проводить пресконференцію про результати розслідування резонансного побиття ув’язнених у Олексіївській колонії в Харкові, яке сталося два роки тому.

Олексіївська виправна колонія №25 часто згадується правозахисниками, але на початку 2020-го року Харківська правозахисна група та медіа говорили про неї так багато, як, здається, ніколи до того.

Після масових скарг засуджених на катування та вимагання коштів, 8-го січня 2020-го року до колонії ввели приблизно 200 спецпризначенців ГШР, які влаштували для засуджених каральну операцію, спочатку вивівши їх без одягу та змусивши стояти на вулиці при температурі -3, а потім — змусивши із зав’язаними руками повзти на животі сходами. У 23-х засуджених офіційно зафіксували тілесні ушкодження. Детальніше про події можна почитати в доповіді ХПГ, яку було направлено Європейському комітетові із запобігання катуванням.

Незважаючи на весь розголос, у жовтні 2021-го року ДБР закрило справу щодо подій у колонії №25, не встановивши винних у побиттях та катуванні ув’язнених. Про закриття справи не повідомили представникам потерпілих і навіть прокурору, який мав наглядати за розслідуванням.

Спікерами на пресконференції будуть адвокати Геннадій Токарев і Таміла Беспала.

Харківська правозахисна група запрошує до участі представників Державного бюро розслідувань, Офісу Генерального прокурора та Офісу Уповноваженого Верховної Ради з прав людини з можливістю долучитися до пресконференції онлайн, а також журналістів.

Захід відбудеться 15.02.2021 о 14:00 в пресцентрі медіагрупи «Накипіло» (Харків, вул. Мистецтв, 14).

Відбуватиметься трансляція на сторінці Накипіло у фейсбуці.

 Поділитися