MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

США офіційно визнали скоєння російською армією воєнних злочинів в Україні

24.03.2022   
ХПГ-інформ
«Ми бачили численні достовірні повідомлення про невибіркові атаки, свідомо спрямовані на цивільне населення, а також про інші звірства», – сказав Блінкен.

Фото: martinbertrand.fr, Shutterstock

Адміністрація американського президента Байдена 23 березня офіційно заявила про те, що російські війська чинять воєнні злочини в Україні, повідомляє Associated Press. Держсекретар США Ентоні Блінкен зазначив, що його держава буде співпрацювати з іншими, щоб притягнути винних до відповідальності. 

«Сьогодні я можу оголосити, що на основі наявної наразі інформації уряд США вважає, що військовослужбовці Російської Федерації вчинили військові злочини в Україні», –  наголосив Блінкен. 

За його словами, така оцінка заснована на «ретельному дослідженні» інформації з публічних і розвідувальних джерел з моменту початку вторгнення Росії в Україну минулого місяця. Сполучені Штати поділяться цією інформацією з союзниками, партнерами та міжнародними установами, яким доручено розслідувати звинувачення у воєнних злочинах і злочинах проти людства.

«Ми бачили численні достовірні повідомлення про невибіркові атаки, свідомо спрямовані на цивільне населення, а також про інші звірства. Російські сили знищили багатоквартирні будинки, школи, лікарні, критично важливу інфраструктуру, цивільні транспортні засоби, торгові центри та машини швидкої допомоги, в результаті чого тисячі невинних мирних жителів були вбиті або поранені», – сказав Блінкен, згадуючи Маріуполь та інші українські міста.

Журналісти Associated Press звертають увагу на те, що ані Росія, ані США не визнають авторитет Міжнародного кримінального суду в Гаазі і це створює певні труднощі для притягнення до відповідальності винних у скоєнні воєнних злочинів в Україні. Але

США можуть допомогти обвинуваченню в суді, допомагаючи зібрати докази проти російських військ завдяки своїм моніторинговим можливостям.


Як ми повідомляли, прокурор Міжнародного кримінального суду у Гаазі Карим Хан відкрив розслідування щодо можливих воєнних злочинів, а також злочинів проти людяності, вчинених Росією в Україні. 

2 березня 38 країн з усього світу подали найбільше звернення до Міжнародного кримінального суду щодо варварського вторгнення Росії в Україну.

Нагадуємо, що Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою.

 Поділитися