MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Хитрі партизани та рейковий опір – дайджест російських протестів«Ой у лузі червона калина» лунала в центрі Москви – дайджест російських протестів«Наш день незалежності стане днем ​​незалежності від імперських амбіцій» – дайджест російських протестів Від репостів до палаючих військкоматів – дайджест російських протестів«Нам не відмитися від крові» – дайджест російських протестів«Воюйте з бідністю, а не з Україною!» – дайджест російських протестів «Вимкни ТБ – увімкни МОЗОК» – дайджест російських протестів«Цинк наш» – дайджест російських протестівФраза «Христос за мир» дискредитує російську армію – дайджест російських протестівВнутрішня боротьба зі «ZЛОм»: дайджест російських протестівУ рф горять військкоматиConflict Intelligence Team: до 40% російських контрактників відмовляються повертатися на поле боюКілька десятків псковських десантників відмовилися їхати в Україну12 бійців Росгвардії з краснодарського ОМОНу відмовилися їхати в УкраїнуГУМАНІТАРНИЙ МАНІФЕСТ російських правозахисниківУ Москві оштрафували активістку за плакат ‘Фашизм не пройде’, бо він ‘дискредитує російську армію’«Навіжений Путін штовхає світ до ядерної війни!»РФ: Адвокатку Марію Ейсмонт затримали за одиночний пікетРФ: Держдума ухвалила закон про ув’язнення на 15 років за правду про війну в УкраїніРФ: У багатьох містах – антивоєнні протести

«Ходив із зображенням ветерана, народженого в Україні»: у рф депутата засудили за «неправильний» плакат

30.06.2022   
Сергій Самусєв 9 травня вийшов на акцію «Безсмертний полк» із портретом харків'янина Бориса Романченка. Ветеран загинув у березні на Північній Салтівці, коли його квартиру знищив російський снаряд. Борису Романченку було 96 років. Він пережив концтабори Бухенвальд, Пенемюнде, Дора та Берген Бельзен.  

Затримання Сергія Самусєва, фото: Михайло Огнєв, Фонтанка

«У громадському місці ходив із плакатом із зображенням героя, народженого в Україні» – у рф засудили муніципального депутата Сергія Самусєва, який 9 травня вийшов на акцію «Безсмертний полк» у Санкт-Петербурзі з портретом харків'янина Бориса Романченка. Ветеран загинув у березні на Північній Салтівці, коли його квартиру знищив російський снаряд. Борису Романченку було 96 років. Він пережив концтабори Бухенвальд, Пенемюнде, Дора та Берген Бельзен.  

Борис Романченко, фото: твітер меморіалу Бухенвальд та Дора-Міттельбау

29 червня суддя Смольнінського суду Санкт-Петербурга Мезенцева визнала незаконним вихід Сергія Самусєва на акцію «Безсмертний полк» із портретом загиблого Бориса Романченка. Про це розповів його адвокат Леонід Крикун

Цікаво, що поліцейські, які затримували Самусєва 9 травня, склали рапорти з досить показовими формулюваннями. За словами адвоката, в одному з рапортів значилося «у громадському місці ходив із плакатом із зображенням героя, народженого в Україні», в іншому – «у громадському місці ходив із плакатом героям ВВВ, народженим в Україні».

«Намагаючись приховати, що Сергія затримали лише за те, що він вийшов на акцію "Безсмертний полк" з портретом УКРАЇНЦЯ, співробітники поліції вилучили зі справи і знищили рапорти, які це підтверджують, – заявив Леонід Крикун. – Суд прислухався до аргументів захисту і долучив до матеріалів справи фотокопії знищених рапортів, але спробувати розібратися хто і навіщо ці документи знищив, суд відмовився».

Після цього суд визнав Сергія Самусєва винним у дискредитації російської армії і призначив йому штраф 30 тисяч рублів.

Адвокат планує оскаржити рішення суду. Сергій Самусєв тим часом виїхав з росії. Він планує оголосити збір коштів для виплати штрафу.


Як ми повідомляли, 9 травня у багатьох містах Росії пройшла акція «Вони воювали не за це», учасники якої принесли на марші «Безсмертного полку» фотографії ветеранів Другої світової війни з антивоєнними написами «діди казали: “аби тільки не було війни”», «він воював не за це», «він не хотів повторити», «він воював заради миру» тощо, а також портрети загиблих у цьому році жителів України. Багатьох було затримано.

 Поділитися