MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Сотня ворожих КАБів щодня. Підсумки тижня

15.04.2024   
Ірина Скачко
Минулого тижня Росія випустила по Україні майже 130 “шахедів”, понад 80 ракет та майже 700 КАБів. Міноборони РФ підтвердило, що викрадений окупантами журналіст Дмитро Хилюк в російському полоні. ФСБ знущається з українців на пунктах перетину російсько-естонського кордону. ХПГ коротко розповідає про події тижня, що минув.

Фото: Національна поліція України

Фото: Національна поліція України

Хроніка обстрілів

• У ніч проти 9 квітня російська ракета поцілила по гуртожитку сімейного типу поблизу Полтави: загинула одна цивільна людина, щонайменше 12 осіб зазнали поранень. Серед них — двоє дітей.

Фото з телеграм-каналу Ігоря Клименка [Полтава, 9 квітня 2024 року]

Фото з телеграм-каналу Ігоря Клименка

• Того ж дня російські військові влучили авіабомбою по житловій двоповерховій будівлі в Костянтинівці на Донеччині. Загинули троє мирних мешканців: 60-річний чоловік та жінка з 12-річним сином.

Костянтинівка, 9 квітня 2024 року, фото: ДСНС

Костянтинівка, 9 квітня 2024 року, фото: ДСНС

• Увечері 10 квітня ворог ударив ракетами по обʼєктах критичної й транспортно-логістичної інфраструктури Одеської області. Загинуло шестеро осіб, серед них 10-річна дитина. Поранено щонайменше 14 людей. “Люди в автівках і пішки прямували наприкінці робочого дня додому та стали жертвами підступного подвійного удару. На пошкодженій АЗС досі палає пожежа, побиті крамниці, складські приміщення, адміністративні будівлі та приватні будинки”, — розповіли в Силах оборони півдня.

• У ніч проти 11 квітня армія РФ знову вдалася до комбінованого удару по Україні. Ворог застосував 82 засоби повітряного нападу, з яких сили Протиповітряної оборони збили 57. Ціллю обстрілів були енергетична інфраструктура нашої держави. Внаслідок атаки було пошкоджено обʼєкти генерації енергії в Одеській, Запорізькій, Львівській, Харківській та Київській областях. Як заявили в “Центренерго”, на Київщині була повністю зруйнована Трипільська ТЕС. Крім того, Росія завдала ракетного удару по двох підземних газосховищах.

Під час ракетного удару по Миколаєву опівдні 11 квітня загинули п’ятеро цивільних, шестеро, серед яких дівчина-підліток, зазнали поранень. Пошкоджені щонайменше 20 житлових будинків, цивільні автомобілі.

Фото: Національна поліція України [Миколаїв, 11 квітня 2024 року]

Фото: Національна поліція України

О четвертій по обіді російські військові скинули авіабомбу на ТЕЦ в Сумах.

• 12 квітня місто Суми знову потрапило під обстріл. Ворог бив по вокзалу. Поранень дістали троє цивільних.

Фото: Сумська ОВА

Фото: Сумська ОВА

• 13 квітня на Куп’янщині Харківської області росіяни скинули з FPV-дрона боєприпас на автівку швидкої допомоги, що прямувала на виклик у Петропавлівку. Поранень зазнав водій.

• Вже наступного дня, 14 квітня, російський дрон поцілив у цивільну вантажівку на Сумщині. Водій загинув.

Фото: Сумська обласна прокуратура [розстріляна автівка, 14 квітня 2024 року]

Фото: Сумська обласна прокуратура

• 14 квітня ракетної атаки зазнало місто Дніпро. Ракету вдалося збити. Але через падіння уламків в обласному центрі та Любимівській громаді були пошкоджені 33 приватні будинки, щонайменше 10 автівок, зайнялися пожежі. Постраждали щонайменше 12 людей.

Фото: Дніпропетровська ОВА [14 квітня 2024 року]

Фото: Дніпропетровська ОВА

Загалом протягом минулого тижня російські військові випустили по Україні майже 130 “шахедів”, понад 80 ракет та майже 700 КАБів. Такі цифри навів під час вечірнього звернення в неділю Президент України Володимир Зеленський. “У кожній ракеті, що завдає ударів по Україні, щонайменше десятки компонентів — електроніки, чипів, — які постачаються від компаній з інших країн та завозяться через територію сусідів Росії. У ‘шахедах’ — також компоненти, вироблені у вільному світі. Все це має бути припинено й може бути припинено: і потурання терору, і змога терористів шукати собі спільників по світу, і сам російський терор — всі його прояви”, — заявив він.

Екологія

У Запорізькій ОВА розповіли про екологічні наслідки обстрілу Дніпровської ГЕС 22 березня. Тоді ракета влучила у будівлю машинного залу, внаслідок чого в Дніпро вилилося пів тонни нафтопродуктів. Екологи вже зафіксували засмічення ґрунтів та плями нафтопродуктів. “Для ліквідації цього засмічення розсипано 480 літрів сорбенту в місцях локального утворення піни та нафтових плям на площі у 5000 кв.м. Зареєстровано відхилення якості води від нормативів за показниками ‘забарвлення’, ‘водневий показник pH’ та хімічне споживання кисню”. Попередньо орієнтовна сума збитків водним ресурсам — 159,3 тисячі гривень”, — повідомили в обласній військовій адміністрації.

Пошкоджена дамба.

Пошкоджена дамба.

Журналісти в полоні

• Рідні викраденого росіянами журналіста Дмитра Хилюка нарешті отримали офіційне підтвердження від Міноборони Росії про те, що чоловік дійсно перебуває у полоні. Місце утримання журналіста не назвали. Про це повідомляє видання “Ґрати”. Нагадаємо, російські військові викрали журналіста УНІАН Дмитра Хилюка 3 березня 2022 року у селі Козаровичі Вишгородського району Київської області, де він мешкав з батьками. Першого березня він встиг опублікувати пост на своїй фейсбук-сторінці про те, що село окуповане, міст підірваний, а інтернет-зв’язок вкрай слабкий. “Окупанти вже ходять по хатах: хочуть жерти й води. Люди сидять по домівках, бо періодично собаки стріляють по селу”, — написав Дмитро. А вже за два дні окупанти забрали Дмитра і його батька. За вісім днів Хилюка-старшого відпустили. А сина — ні.

Дмитро Хилюк, фото з фейсбук-сторінки

Дмитро Хилюк, фото з фейсбук-сторінки

“Вони не кажуть, що він є агентом якимось чи військовослужбовцем, але, менше з тим, вони посилаються на Женевські конвенції про поводження з військовополоненими. Відповідно, можна вважати, що вони визнають його військовополоненим, хоча він таким не є”, — цитують журналісти Оксану Михалевич, українську адвокатку Дмитра Хилюка.

• Тим часом іншого викраденого українського журналіста — Сергія Цигіпу — 8 квітня вивезли з Сімферопольського СІЗО, відтоді рідним невідомо, де його утримують. Про це розповідає видання ZMINA із посиланням на дружину журналіста Олену. Сергія Цигіпу росіяни викрали в березні 2022 року. 6 жовтня 2023 року його засудили до 13 років колонії за “шпигунство”.

Сергій Цигіпа, фото з фейсбук-сторінки

Сергій Цигіпа, фото з фейсбук-сторінки

• “Детектор медіа” повідомляє, що українські прокурори порушили 92 кримінальних провадження щодо злочинів, вчинених росіянами проти представників медіа. Найбільше їх зафіксовано в Донецькій, Луганській, Харківській, Запорізькій та Херсонській областях.

Знущання на російському кордоні

Російська ФСБ знущається з українців на пунктах перетину російсько-естонського кордону. Про це пише “Європейська правда” із посиланням на видання Postimees. Поліції безпеки Естонії відомі випадки, коли російські спецслужбовці цькували громадян України, допитували, примушували роздягатися до спідньої білизни та навіть били. “Деяких українців на короткий час залишали в будинку для арештованих під приводом сфабрикованих порушень, а також проводили перевірку на детекторі брехні, що призводило до того, що перехід через кордон затягувався для всіх”, — розповідають журналісти. Йдеться зокрема про такі пункти пропуску, як Куничина гора та Шумілкіно на кордоні з Естонією.

Міст між РФ та Естонією © M-Production / Shutterstock

Міст між РФ та Естонією © M-Production / Shutterstock

Статистика війни

• Учасники глобальної ініціативи T4P (“Трибунал для Путіна”) документують події, в яких є ознаки злочинів, згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України. Станом на 14 квітня 2024 року ініціативою зафіксовано 69484 ймовірні воєнні злочини, вчинені російськими військовими на нашій землі. Представлені дані не претендують на повноту та остаточність. Реальна кількість деяких видів злочинів майже напевно суттєво вища за те, що можливо зафіксувати.

© Сергій Приткін

© Сергій Приткін

 Поділитися