MENU

Міжнародний суд ООН визнав свою юрисдикцію у справі України проти Росії

08.11.2019
ХПГ-інформ

Міжнародний Суд ООН відхилив попередні заперечення Російської Федерації у справі про застосування і тлумачення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації і визнав свою юрисдикцію у справі України проти Росії. 

Україна подала позов до Міжнародного суду ООН у січні 2017 року. Наша країна  вимагає притягнення Російської Федерації до відповідальності за вчинення актів тероризму і дискримінації протягом її незаконної агресії. Позов подано в рамках Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Російська Федерація порушує Конвенцію про боротьбу з фінансуванням тероризму, надаючи зброю та інші види допомоги незаконним збройним формуванням, які причетні до численних актів тероризму. Серед них – збиття літака малайзійських авіаліній рейсу MH17, обстріли жилих районів Маріуполя та Краматорська, знищення цивільного пасажирського автобуса неподалік від Волновахи, вибух під час мирного зібрання в Харкові. 

Крім того, Росію звинувачують у «кампанії дискримінації щодо неросійських громад, які проживають на окупованій території Кримського півострова, зокрема етнічних українців і кримських татар». Маються на увазі такі прояви, як заборона діяльності Меджлісу кримськотатарського народу, зникнення, вбивства, обшуки, затримання, обмеження у використанні української і кримськотатарської мови.

19 квітня 2017 року Міжнародний суд ООН ухвалив тимчасове рішення за позовом України і зобов’язав Росію забезпечити дотримання прав кримських татар, дозволити Меджліс кримськотатарського народу, забезпечити доступність освіти українською мовою. Росія це рішення проігнорувала.

«У 2017 році після належного виконання всіх виснажливих досудових процедур ми звернулися до Світового Суду з проханням розглянути спір щодо нехтування Росією згаданими вище Конвенціями. У 2018 році ми подали свій Меморандум, який детально фіксує і описує кожний факт порушення Росією своїх міжнародно-правових зобов’язань. Росія вирішила не відповідати на наш меморандум та скористалась своїм правом висловити заперечення щодо наявності у Суду юрисдикції, затягуючи Суд і нас у свою улюблену юридично-казуїстичну гру», – написала своїй сторінці у фейсбуці заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції  Лана Зеркаль. Вона опублікувала результативну частину рішення суду.

Сьогоднішне рішення Міжнародного суду ООН є світовим прецедентом і буде наддорого коштувати Росії, написав у твіттері ексміністр закордонних справ Павло Клімкін.

коментарі: 0     
Для того щоб залишати коментарі, вам потрібно зареєструватися і/чи увійти під своїм паролем
 Поділитися