Права Людини в Україні

http://khpg.org/index.php?id=1135349164


23.12.2005
Політика і права людини

Без забезпечення прав людини до ЄС не пускають

   

Про це 9-го грудня саме напередодні Дня прав людини, заявили Олег Скрипка, керманич гурту ВВ, та Євген Захаров, голова правління Української Гельсінської спілки з прав людини.

На запитання журналістів, що примусило співака звернутися до такої теми Олег Скрипка відповів: «Рок-музика є музикою протесту, в тому числі протесту проти сваволі та зазіхання на людську гідність. Я підтримую гуманістичні ідеї правозахисників та вважаю, що тільки спільні зусилля громадськості зможуть зменшити рівень порушення прав людини в Україні. Це тема, яка часто замовчується, але права людини стосуються всіх без винятку, рок-музикантів також.» Олег Скрипка зазначив, що виконавці дуже потерпають від «піратства» в Україні. Про це дуже багато говорили на всіх рівнях, навіть, прийняли спеціальний закон, але реальний стан майже не змінився. Виконавча влада майже нічого не робить для виконання цього закону. Практично у всіх багатолюдних місцях – в переходах метро, на ринках можна придбати неліцензійні CD. Якщо казати в цифрах, то це може сягати половини усіх продаж CD, причому ціна ліцензійних CD не дуже відрізняється від піратської продукції.

Євген Захаров відзначив позитивні зміни, які відбулися за останній рік в Україні в царині прав людини, але поряд з тим зазначив, що залишилося чимало гострих питань, які повинні бути вирішені, зокрема катування в міліції, доступ щодо інформації, забезпечення права на мирні збори тощо.

Володимир Яворський, програмний директор Української Гельсінської спілки з прав людини, відзначив, що План дії Україна-ЄС передбачає ряд реформ у сфері забезпечення прав людини, і що Україна має докласти значних зусиль для початку переговорного процесу. На жаль, сьогодні Україна не виконала і половини заходів, визначених у плані співробітництва Україна-ЄС на цей рік.

Учасники прес-конференції звернули увагу на таку болючу тему як право власності на музичні твори. Зараз, і це не є великою таємницею, що в Україні багато піратської продукції, від якої потерпають в першу чергу виконавці. Об’єми, якими торгують пірати, вражають – їхню продукцію можна побачити всюди: в переходах, біля метро, ринків. Влада, особливо міська, не завжди робить все для боротьби з такими «торгашами». Обсяги грошових втрат, якщо підрахувати є приголомшливими. Звичайно всі розуміють, що там працюють люди, яким потрібно годувати сім’ї. Це ще одна проблема суспільства, коли люди мають йти на порушення Закону свідомо. Тому державі, владним органам потрібно з більшою увагою ставитись до цієї проблем.

Цей комплекс проблем заважає Україні крокувати до ЄС, адже однією з вимог до вступу у ЄС – є дотримання прав інтелектуальної власності.

Олег Скрипка також запевнив, що його увага до прав людини не обмежиться святковим днем. «Я, та гурт ВВ плануємо взяти безпосередню участь у правозахисних заходах в майбутньому. Про це ви дізнаєтесь в майбутньому.»


Рекомендувати цей матеріал