пошук  
версія для друку
Публікації › Бюлетень "Права Людини"200605
22.02.2006

20 кримінальних справ порушено минулоріч органами прокуратури Закарпаття за заявами громадян щодо недотримання законодавства про працю

   

Одним із показників якості роботи прокуратури є довіра до неї населення. У рівні цієї довіри можна пересвідчитися прийшовши на особистий прийом до прокурора області чи району. Побачене доведе, що довіра громадян до цього наглядового органу досить висока, адже з року в рік кількість звернень та заяв громадян у прокуратуру зростає. І прокурори стараються виправдовувати сподівання краян, які звертаються за допомогою.

Торік до органів прокуратури Закарпатської області надійшло 11 591 звернення громадян проти 9 500 за 2004 рік, їх кількість зросла у 14-ти з 18-ти підпорядкованих прокуратур, особливо у Чопській транспортній, прокуратурах Рахівського, Перечинського та Іршавського району, Хустській міжрайонній та Ужгородській міській прокуратурах.

Найбільше звернень розглянуто у прокуратурах м. Ужгорода і Мукачева, прокуратурі Тячівського району, міжрайонних прокуратурах Хустськійта Ужгородській.

Як повідомили "UA-Reporter.com" у прес-службі прокуратури Закарпатської області, оперативними працівниками структурних підрозділів облапарату розглянуто 5599 звернень або на 28% більше ніж торік, з них 2673 скарги і заяви було надіслано для вирішення у підпорядковані прокуратури та інші відомства.

Органами прокуратури області торік вирішено 6742 звернень. Порівняно з минулим роком число вирішених звернень в органах прокуратури області зросло на 33,2%.

Упродовж останніх років спостерігається тенденція росту числа скарг і заяв з питань додержання і застосування законів. Торік таких звернень вирішено 2804.

Із загальної кількості вирішених скарг і заяв про додержання і застосування законів майже 1700 стосуються конституційних прав і свобод громадян. Надходження до органів прокуратури звернень цієї категорії викликано як економічними проблемами, так і недотриманням окремими посадовими та службовими особами підприємств, організацій, установ вимог чинного законодавства, несвоєчасним та неналежним вирішенням ними порушених громадянами питань.

У минулому році вдвічі зросла кількість вирішених скарг щодо охорони довкілля. Збільшилась кількість звернень про порушення законів які регулюють економічні відносини.

У 2005 році органами прокуратури області задовольнено 858 звернень, що на 62 % більше ніж у минулому році. У структурних підрозділах апарату прокуратури області аргументи і доводи заявників підтвердилися у 296 зверненнях.

З числа задовольнених звернень найбільшу кількість складають заяви і скарги громадян з питань слідства і дізнання та нагляду за додержанням і застосуванням законів, відповідно: 415 і 388 звернень, тобто майже кожне 5-те і кожне 7-ме звернення даних категорій було обґрунтованим.

Поновлено конституційні права і свободи громадян у 288 випадках – 74 % від загального числа задовольнених звернень з питань додержання і застосування законів.

В цілому, за зверненнями громадян з питань невиплати заробітної плати, розрахунків при звільненні та порушення законодавства про працю у 2005 році органами прокуратури було порушено 20 кримінальних справ, притягнуто до відповідальності 170 керівників підприємств, організацій, установ, в суди заявлено 732 позовів, за наслідками розгляду яких реально стягнуто 346 тис.грн. Загалом за актами прокурорського реагування відшкодовано 5,7 млн. грн.

Торік визнано обгрунтованими і задовольнено 60 звернення щодо порушень законів, які регулюють економічні відносини. З них про власність -37, приватизацію - 10, підприємництво - 3.

У продовж минулого року працівниками органів прокуратури області значно активізовано роботу з особистого прийому громадян. Так, на особистому прийомі в органах прокуратури області торік прийнято 4693 громадян, або на 15,6 % більше ніж у попередньому році. З них прийнято безпосередньо першими керівниками органів прокуратури області 1637 громадян.

На особистий прийом у минулому році в облапарат звернулося 1313 громадян. Особисто прокурором області прийнято 291 громадянина. Юрій Бенца протягом року також здійснював прийом громадян і за їх місцем роботи та проживання, це практикують і його заступники.

Прокуратурою приділяється надзвичайно велика увага заявам та зверненням громадян, вирішенню порушених у них проблем. Адже люди звертаються у прокуратуру переважно через порушення їхніх конституційних прав і свобод, звертаються, сподіваючись на допомогу. Тому керівництвом прокуратури здійснено ряд заходів організаційного та практичного характеру, спрямованих на виконання одного із пріоритетних завдань - всебічний і оперативний розгляд звернень, посилено контроль та підвищення персональної відповідальності кожного оперативного працівника за своєчасний та об’єктивний розгляд звернень громадян.

Наш Інформ.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори