пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
24.08.2006
джерело: www.kharkivoda.gov.ua

Харківська обласна СЕС пропонує заборонити продаж «некорисної» їжі біля загальноосвітніх і позашкільних закладів

   

Фахівцями санепідслужби області планується проведення рейдової перевірки підприємств дрібно-роздрібної торгівлі, які розміщені поблизу навчальних закладів, з метою перегляду асортименту продукції, що реалізується.

Обласною санепідстанцією ініційовано розгляд питання щодо прийняття органами місцевої влади рішення про заборону реалізації вищевказаної продукції у підприємствах дрібно-роздрібної торгівлі поблизу загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів.

Нагадаємо, Міністерством освіти і науки України та Міністерством охорони здоров’я України виданий наказ від 15.08.2006р. № 620/563 «Щодо невідкладних заходів з організації харчування дітей у дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладах», яким передбачено «заборонити замовляти, приймати та використовувати ... вироби у фритюрі, у т. ч. чіпси, вироби швидкого приготування, газовані напої, квас, натуральну каву, кремові вироби ... Заборонити використовувати продукти, що містять синтетичні барвники, ароматизатори, підсолоджувачі, підсилювачі смаку, консерванти».

Як повідомив головний державний санітарний лікар області Іван Кратенко, за статистичними даними поширеність рівнів захворювань органів травлення тільки за останні сім років серед дітей області до 14 років зросла майже у два рази, здебільшого за рахунок дітей шкільного віку. Хвороби органів травлення посідають друге місце у структурі захворюваності. Відсоток у структурі загальної захворюваності дітей вказаної патології має тенденцію до зростання з 6% у 1999 році до 9% у 2005 році.

Неприпустимим у дошкільних, загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладах є використання у харчуванні дітей сухих сніданків, продуктів швидкого приготування (макаронних виробів, супів тощо), чіпсів, сухариків, «повітряного рису», смажених горіхів, бульйонних кубиків, кетчупів, газованих напоїв. Ці продукти не є життєво необхідними для дітей, не компенсують фізіологічні потреби організму, так як не містять у своєму складі необхідних для організму дитини корисних речовин.

Систематичне вживання дітьми натщесерце продуктів, до складу яких включені складові, що не відносяться до натуральних продуктів харчування, через вміст фарбників, консервантів, ароматизаторів, підсолоджувачів, газу, сприятиме розвитку гастритів, виразкової хвороби, закрепів.

 

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль