пошук  
версія для друку
19.10.2006 | Юрій Чумак, ХПГ

У Харкові громадська організація «Міський дозор» розпочала кампанію за відставку мера та розпуск міської ради

   

17 жовтня на прес-конференції в інформаційній агенції «Status Quo» про це повідомив керівник організації «Міський дозор» Владислав Протас. За його словами, 16 жовтня ця організація офіційно розпочала процес формування ініціативних груп для збору підписів за проведення референдуму щодо відкликання мера Харкова М. Добкіна.

В. Протас проінформував, що на розсуд харків’ян планується винести два питання: про недовіру до мера М. Добкіна і всього нинішнього депутатського корпусу Харківської міськради. Приводом для відкликання М. Добкіна В. Протас назвав невиконання мером передвиборних обіцянок, тиск на малий і середній бізнес і підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги.

За словами Протаса, 3-4 листопада 2006 р. будуть створені ініціативні групи для збору підписів на підтримку проведення референдуму про відставку М. Добкіна й депутатів міськради. Вже є приблизно 500 чоловік, які висловили бажання долучитися до цього процесу. За 2 тижні після того вони мусять отримати відповідні посвідчення і тоді почнеться офіційний збір підписів, на який законодавством відводиться 1 місяць.

На думку В. Протаса, збір підписів орієнтовно може розпочатися у грудні цього року, а сам референдум, якщо харків’яни підтримають ідею його проведення, може відбутися у лютому – березні 2007 р.

Як вважає керівник «Міського дозору», події останнього часу у Харкові викликають велике обурення більшості населення – жодна сесія міськради не пройшла без пікетувань та інших акцій протесту, мешканці міста в тому чи іншому районі все частіше вдаються до захисту своїх прав шляхом локальних акцій протесту проти незадовільної роботи комунальних підприємств, ЖЕКів, шляхових служб та лікарень.

Соціологічне опитування, проведене «Міським дозором» показало, що за проведення референдуму мають бажання поставити підписи 63,4% респондентів, а 49,1% опитаних заявили, що вже готові проголосувати за відставку мера і розпуск міської ради.

Як вважає Владислав Протас, зараз Харковом реально керує не мер, а секретар міської ради Геннадій Кернес, який перебрав на себе всі важелі управління. Керівник «Міського дозору» не виключає провокацій з боку команди Кернеса-Добкіна під час кампанії з підготовки референдуму. Втім, якщо міський голова вважає свою роботу достатньою і не злякається цього іспиту, сказав В. Протас, то він може «посприяти проведенню референдуму».

Сам В. Протас має намір, в разі, якщо вдасться відкликати нині діючого (або бездіючого) мера, на позачергових виборах харківського міського голови виставити свою кандидатуру. А в якості мера він зможе знизити підняті Добкіним житлові тарифи щонайменше у 2 рази. Для цього, за словами Протаса, є реальна можливість.

На прес-конференції пан Протас зазначив, що ідея про відкликання Добкіна отримала підтримку у депутата Верховної Ради Катеринчука, є симпатики «Міського дозору» і в СПУ, і в «Нашій Україні», і в БЮТ. До того ж, підкреслив В. Протас, він готовий і до співпраці з представниками Партії регіонів, що не погоджуються з методами діяльності харківської міської влади. 

Як повідомляв УНІАН, крім «Міського дозору», за необхідність відкликання з посади міського голови М. Добкіна раніше вже висловилася керівники харківських обласних організацій партій «Народний Союз «Наша Україна», Української народної партії, Партії промисловців і підприємців, партії «Реформи і Порядок», УРП «Собор» та Християнсько-демократичного союзу. Окремо про необхідність відставки мера заявляло Об’єднання профспілок Харківської області.

Заради об’єктивності слід зазначити, що В. Протас є не тільки головою громадської організації «Міський дозор», а ще й начальником юридичного департаменту торгівельної групи «Таргет», що останнім часом активно підтримувала в місті «Нашу Україну». А «Таргету» теперішня біло-блакитна харківська влада дуже насолила, по-волюнтаристські скасувавши рішення про дозвіл будівництва нових об’єктів торгівлі. Так що на Кернеса-Добкіна у Протаса є особистий «зуб».

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори