пошук  
версія для друку
13.03.2007 | Георгій Кобзар

Як дотримуються права споживачів у Харківській області?

   

30% скарг, що надійшли у 2006 р. до Головного Харківського обласного управління у справах захисту прав споживачів, відносяться до сфери житлово-комунального господарства (усього протягом року до управління надійшло 1 тис. 37 скарг).

Як зазначив начальник управління Євгеній Федорчук, рівень тарифів не входить до компетенції цього органу, втім, управління перевіряє якість послуг, на що й скаржаться споживачі. Найчастіше люди незадоволені якістю опалення, відсутністю ремонту покрівель і під’їздів.

За словами Є.Федорчука, надходять скарги й на роботу харківських комунальних підприємств «Харківблагоустрій» та «Жилкомсервіс». Позиція управління відносно цих організацій полягає в тому, що відповідні договори повинні укладатися письмово та з кожним споживачем – індивідуально. У випадку, якщо харків’янин незадоволений якістю послуг, надаваних цими підприємствами, він може звернутися для захисту своїх прав в облуправління по справах захисту прав споживачів.

Також Євгеній Федорчук зауважив, що кількість фактів обману споживачів у Харківській області у 2006 р. зросло на 10% у порівнянні з 2005 р.

Фахівці Головного Харківського обласного управління у справах захисту прав споживачів в 2006 р. перевірили 2 тис. 74 підприємства торгівлі, громадського харчування й сфери послуг (у т.ч. 110 підприємств, які діють у сфері реклами). При цьому, на 1 тис. 979 підприємствах (95,4% з перевірених) установлене й відвернено 3 тис. 311 порушень. За результатами перевірок до адміністративної відповідальності притягнуто 2 тис. 61 порушник, на керівників підприємств, що допустили порушення, накладені штрафи в розмірі 1 млн. 109,7 тис.грн. Споживачам повернуто товарів і коштів на загальну суму 700 тис.грн.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль